Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dior Pastanesi Temize Çıktı

Zehirlenme Pastadan Değil! Samandağ

Zehirlenme Pastadan Değil!

Samandağ Kaymakamlığı, geçen hafta ilçede çok sayıda kişinin zehirlenmesi olayıyla ilgili şüphelenilen pastaneden alınan numunenin TEMİZ çıktığını duyurdu. Kapatılan DİOR Pastanesi yeniden açıldı.

Samandağ ilçesinde geçtiğimiz hafta onlarca kişinin zehirlenmesine, soluğu hastanelerde almasına neden olduğu iddiasıyla alınan pasta numunesi, analiz sonuçlarına göre temiz çıktı. Buna göre, yaşanan zehirlenme olayı pasta kaynaklı değil. Samandağ Kaymakamlığı resmi laboratuvar sonucuna göre, Dior Pastanesi’nden alındığı öne sürülen pasta, zehirlenme nedeni değil.

Dior Pastaneleri Sahibi Umut Vural da, resmi yazıyla, zehirlenmenin pasta kaynaklı olmadığının belirlendiğini kaydederek, “Hakkımızda söylenenler, iddialar asılsız çıktı. Nitekim laboratuvar tahlil sonuçları da bunu gösteriyor. Kapatılan pastanemizi yeniden açtık” açıklaması yaptı.

Samandağ İlçe Sağlık Kurulu da geçtiğimiz Cuma günü Kaymakam Murat Kütük başkanlığında olağanüstü toplandı ve bu konuyu gündeme aldı. İmzalanan tutanakta, Dior Pastanesi’nden alınan pastanelerin uygun ve sağlıklı olduğu kaydedildi, bu nedenle de kapatılan pastanenin yeniden açıldığı belirtildi.

Samandağ İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararında şöyle denildi:

“İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 1393 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72. maddelerine istinaden, 20/05/2022 Cuma günü, Kaymakam Sayın Murat Kütük başkanlığında olağanüstü toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.

“İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından 15.05.2022 tarihinde alınan numunelerin analiz sonuçları çıkana kadar, 15/05/2022 tarih ve 08 sayılı Kurul kararımız ile tedbiren kapatılan ‘Atatürk Mahallesi, Muammer Aksoy Caddesi’ adresinde faaliyet gösteren Dior Patisserie Pastanesi İmalat ve Satış isimli işyerinin analiz sonuçlarının uygun olması sebebiyle, 20/05/2022 tarihi itibariyle açılmasına oybirliği ile karar verilmiştir.” -Cemil Yıldız-