Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DİSK Başkanı: “Tasarrufta Adalet Yok!”

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kamu tasarrufu ve verimlilik paketine ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Çerkezoğlu, paketi “işçiler, emekçiler, emekliler için daha zor günlerin habercisi” olarak nitelendirdi.
Çerkezoğlu, yapmış olduğu açıklamada, “Kamuda tasarruf adı altında, hastanede sağlık emekçisinden, okulda öğretmenden, kısacası vergisini ödememize rağmen nitelikli bir biçimde yararlanamadığımız kamu hizmetlerinden tasarruf var.” ifadeleriyle paketi eleştirdi.
DİSK Başkanı’nın açıklamasının tamamı şu şekilde:
“Tasarrufta da adalet yok! Bugün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından ‘kamuda tasarruf paketi’ olarak açıklanan önlemler, işçiler, emekçiler, emekliler için daha zor günlerin habercisi. Pakette yandaş müteahhitlere yapılan fahiş ödemeler yok; ‘itibardan tasarruf olmaz’ diye savunulan lüks saray harcamaları yok; en önemlisi de sermayeye tanınan vergi imtiyazlarına son vermek yok. Kamuda tasarruf adı altında, hastanede sağlık emekçisinden, okulda öğretmenden, kısacası vergisini ödememize rağmen nitelikli bir biçimde yararlanamadığımız kamu hizmetlerinden tasarruf var. #KamudaTasarruf adı altında, daha fazla güvencesiz istihdam ve emekliye sefalet var. Ve en kötüsü bu paketi allayıp pullayıp ‘bakın biz tasarruf yapıyoruz, sıra işçide, emekçide, emeklide’ demeye hazırlanıyorlar. ‘Kamuda tasarruf paketi’ IMF’nin ve sermayenin desteğini alarak bu halka daha fazla bedel ödetmeye hazırlananların adaletsiz politikalarını süsleyip püsleyip paketlemesidir. Bu süslü paket kimseyi kandıramayacak! Gelirde ve vergide adalet mücadelesini büyüteceğiz!” – Mehmet Durmaz-