Diyanet İşleri Başkanı Talimatıyla

Diyanet İşleri Başkanı Talimatıyla

Dörtyol’daki Camide Müezzin’in Çocuğa Dayak Olayı, Soruşturmalık…

İlimiz Dörtyol ilçesi Yeniyurt Mahallesi Merkez Camisi’nde, müezzinin, gürültü ettiği gerekçesiyle camideki çocuğu sopayla dövmesi ve olayın sosyal medyada yer alması üzerine, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, olayın soruşturulması için talimat verdiğini bildirdi.
Erbaş’ın paylaşımı şöyle:
“Sosyal medya mecralarında, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde bir camimizde yaşandığı iddia edilen görüntünün ardından, ilgili birimlerimize, konuya ilişkin ivedilikle soruşturma başlatılması talimatını verdim. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım.
Camilerimizin süsü, çiçekleri ve neşesi olan çocuklarımızın İslam’ı, Rabbimizi, Peygamberimizi ve güzel ahlak gibi birçok iyi hasleti öğrenecekleri camilerimizde, onların onurunu hiçe sayan, rencide eden ve şiddete başvuran hiçbir davranış kabul edilemez.”
Pazartesi günü Dörtyol ilçesi Yeniyurt Mahallesi Merkez Camisi’nde, müezzin Necmi G. adlı görevlinin 9 yaşındaki B.G. adıl çocuğu sopayla dövdüğü anlar cep telefonuyla çekilmiş, ardından da tepki çeken bu görüntüler sosyal medyada yer almıştı. -Cemil Yıldız-