Doç. Dr. Savaş, …

Doç. Dr. Savaş, …

Kovid’e karşı Maske ve Hijyen’in % 99 koruduğunu söyledi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı, Tıp Dr. Doç. Lütfü Savaş, pandemi sürecinin fazla uzadığının altını çizerek, “Maske ve el hijyeninin, koronavirüsten % 99 koruduğuna dikkat çekti. Tıp Doktoru Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın bu konudaki görüşleri şöyle:
“Bu virüsün, doğal bir virüs olmadığını düşünüyorum. Gittikçe de öldürücülük oranı azalıyor. Kan grupları ile ilgili olduğuna inanmayanlardanım. Herkese bulaştırabilir. Bu işi ne fazla abartalım, ne de hafife alalım. Biz, evrensel ve hijyenik şartlara göre hareket edelim. Bu virüsten büyük olasılıkla herkes kurtulmuş olur. Maske ve eve girdiğiniz zaman, elinizi yüzünüzü yıkamanız bu işi % 99 engeller. Bu hastalıktan korunma yöntemi ile birçok hastalıktan korunmuş oluyorsunuz.
Normal bir gribe yakalanan insanların buna yakalanma durumu olabilir. Ben, Ocak ayında bu hastalığı geçirdiğimi düşünüyorum. Yurtdışına gidip geldim. Bu virüse bulaşan, yeniden bulaşma riski çok az. Bu işin şakası yok, ama abartılmaya da gerek yok. Sadece kişisel ve evrensel kurallara uymamız lazım.”
-Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)