Doç. Dr.Oruç adına hatıra ormanı

Doç. Dr.Oruç adına hatıra ormanı

İlimiz Samandağ ilçesinde, Oruç Ailesi’nin geliniyken, 3 yıl önce vefat eden İstanbul Üniversitesi Akademisyenlerinden Doç. Dr. Nuray Ergüneş Oruç anısına, ailesi tarafından, Antakya Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait Serinyol mıntıkasında hatıra ormanı kuruldu.
Tabelası da asılan “Nuray Ergüneş Oruç Hatıra Ormanı” ile ilgili ailesi adına açıklamada bulunan Ferda Koç, şunları söyledi:
“Canımız Nuray’ın bedenen aramızdan ayrılışının üçüncü yılında, onun anısına bir hatıra ormanı kurduğumuz haberini sizlerle paylaşmak isteriz.
Ağaçlarla birlikte tüm sakinlerinin yanıp kül olduğu ormana yeniden hayat vererek, Nuray’ın anısını yaşatma fikri, onun her daim yaşamı çoğaltma uğraşından ilham aldı. Nuray’ın bizlere bıraktığı sevgi ve umutla yanan dallarımız yeşersin, tüm canlılara yuva, hepimize nefes olsun istiyoruz.
Nuray’ın ailesi ve arkadaşları olarak, onun anısına attığımız bu adımın, yanan ormanlarımızın tamamının yeniden yeşermesi için bizleri başka çabalarda da buluşturacağına inanıyoruz. Biliyoruz ki, doğanın bağrında yeşeren her bir dal ile Sevgili Nuray’ın hatırası da çiçeklenecek.” -Cemil Yıldız