Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğa Koleji Başarısı

Robotik Kodlamada, 3 Türkiye

Robotik Kodlamada, 3 Türkiye derecesi ve Dünya 6.lığı elde etti.

İlimizdeki özel eğitim kurumlarından Özel Hatay Doğa Koleji, Robotik Kodlamada, üç Türkiye derecesi ile 1 dünya altıncılığı ede etti. 2-3 Kasım tarihlerinde Türkiye’ de yapılan Robotex International Robot Yarışmalarına katılan Hatay Doğa Koleji Kodlama ve Robotik Takımı ‘TechRo Nature’ın 3 ayrı dalda elde ettiği Türkiye dereceleri şöyle:
-İnsplay Robo League Türkiye 1.liği
– Lego 3 kg Sumo Türkiye 2.liği
– Hayvan Kurtarma Türkiye 3.lüğü
Hatay Doğa Koleji Yönetimi, elde edilen bu başarılı sonuçların ardından, Kodlama ve Robotik Takımı ‘TechRo Nature’ın, Estonya yapılan Robotex International yarışmalarına katılmaya hak kazandığını ve 28 Kasım-2 Aralık 2019 tarihinde Estonya’da dünya şampiyonlarının yarıştığı yarışmalara katıldığını bildirdi.
Sonuca dair, Okul Yönetimi açıklaması şöyle:
“Robotex International Dünya Robot Yarışması’na, 3Kg Lego Sumo kategorisinde, aralarında Çin, Kore, Amerika, Estonya, İtalya, Fransa gibi takımların bulunduğu 37 takım arasında, okulumuz Doğa Koleji Dünya 6.sı olmuştur. Bunun yanı sıra, dünya üzerinde küçük yaşta girişimci bilim insanları yetiştirmek üzere, dünya sorunlarını çözmekle ilgili projelerin yarıştığı en prestijli lig olan Robotex İnsplay Robo League Dünya finallerinde, Türkiye’yi, Hatay Doğa Koleji başarı ile temsil etti. Dünya şampiyonasında derecelendirme olmayan bu yarışmada, ülkelerinde derece alan projeler, dünyanın dört yanından gelen katılımcılara sergilendi. Türkiye 1.si olarak katılan Hatay Doğa Koleji öğrencileri, büyük bir övgü alarak madalyalarını Türkiye için taktı.”
Hatay Doğa Koleji Yönetimi açıklamasında, başarıya imza atan öğrencilerin isimleri şöyle duyuruldu:
“Ülkemizi ve Doğa Koleji’ni bu yarışmada temsil eden öğrenciler; Buğra Efe Takçı, Kaan Doruk Alkan, Ömer Hamza Yıldırım, Ali İlyon Cuberi, Serra Su Başak, Damla Canbaz ve Hatay Doğa Koleji Robotik Kodlama ekibi mentörleri Ümit Ünal, Ömer Eryılmaz, Mehmet Aşkar ı, ülkemiz ve ilimiz adına tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”
Bu arada, Hatay Doğa Koleji Robotik Kodlama Ekibi, İlçe Kaymakamı Nevzat Şengök’e de nezaket ziyaretinde bulundu ve elde edilen başarılı sonuçlar paylaşıldı. Kaymakam Nevzat Şengök, kabul ettiği Doğa Koleji öğrencilerinin başarısından gururlandığını bildirdi ve şu kısa değerlendirmeyi yaptı:
“Yurtdışındaki robotik kodlama yarışmasında ilçemizi başarı ile temsil eden Doğa Koleji’nin öğrencilerini misafir ettik. Başarılarının devamını diliyorum.” -Cemil Yıldız-