DOĞAKA ile protokol

DOĞAKA ile protokol

Samandağ Belediyesi’nden Sörf-Dalış Hamlesi

Samandağ Belediyesi, ilçede sörf ile dalış sporlarını canlandırma adına Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile protokol imzaladı. DOĞAKA açıklamasına göre, Ajans’ın 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında, Samandağ Belediyesi’nin “Sörf ve Dalış Turizmi Yönetim Planı” adlı projesinin destek sözleşmesi geçtiğimiz günlerde, Samandağ Belediye Başkanı Mithat NEHİR ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur YILDIZ tarafından imzalandı.
DOĞAKA açıklamasında, Proje ile ilgili şu bilgiler verildi: “Proje kapsamında hazırlanması planlanan Sörf ve Dalış Yönetim Planı ile bölgedeki sörf ve dalış için uygun alanlar detaylı bir şekilde incelenecek ve gerçekleştirilecek projeler için bir yol haritası olacaktır.
Ayrıca 5 yıllık süreçte sörf ve dalış turizmini geliştiren faaliyetler planlanacak, sörf ve dalış turizminin hayata geçirilmesi ile yöre cazibe merkezi haline getirilecektir. 30 km’lik sahil boyunca, sörf ve dalış için uygun alanlar belirlenecek, sörf ve dalış turizmi ile ilgili daha önce uygulanmış iyi projeler yerinde incelenecek, Samandağ ilçesinde uygulanabilirliği değerlendirilecektir. Yapılan araştırmalar ışığında, SWOT ve fizibilite çalışmaları yapılarak Sörf ve Dalış Turizmi Yönetim Planı hazırlanacaktır.”
-Mehmet Özgün-

(Visited 1 times, 1 visits today)