Doğal Afet Gibi Olay

Doğal Afet Gibi Olay

Ahır çöktü, 6 büyükbaş hayvan enkaz altında kaldı. Yaşlı kadının feryatları, yoldan tesadüfen geçen öğretmenin duyarlılığı ve Samandağ ile Hatay BŞB itfaiyelerinin müdahalesi ile hayvanlar kurtarıldı.
Samandağ ilçesi Yenimahalle Mezarlığı civarında bulunan bir ahırın çökmesi sonucu büyükbaş hayvanlar enkaz altına kaldı. Hayvanların sahibi yaşlı kadın çaresiz kalınca, feryadı bastı. O sırada yoldan geçmekte olan bir öğretmen bu çağrıya kulak verdi ve olayı öğrenir öğrenmez de Samandağ Belediyesi ile temas kurdu. Samandağ Belediye yetkilileri de Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye dairesiyle irtibat kurdu ve ortaklaşa bir kurtarma operasyonu gerçekleştirildi. Sonuçta 6 büyükbaş hayvan kurtarıldı.

Olay şöyle oldu:
Ahır çöktüğü sırada, o bölgeden geçen duyarlı eğitimci Eser Paşa, Samandağ Belediyesi ile irtibat kurdu. Samandağ Belediyesi de Hatay Büyükşehir Belediyesi Samandağ İtfaiye Şubesi ile irtibat kurarak, 6 ‘kesimlik’ sürecindeki büyükbaş hayvan dananın hayatı kurtarıldı. Hayvanları, çöken ahırın altında kalan kadının feryatları ve yardım çağrıları, hem Samandağ Belediyesi hem de Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yoğun çabalarıyla karşılık buldu.
Duyarlı eğitimci Eser Paşa, olayı şöyle anlattı:
“Yoldan geçerken, bir kadının feryatlarla bana doğru koştuğunu gördüm. Ahır çökmüş ve 6 hayvan ahırın altında kalmıştı. Bunun üzerine Samandağ Belediyesi’ni aradım. Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri hemen olay yerine gelerek hayvanların hepsini sağ kurtardı. Emeği gecen herkese teşekkürler.”
-Gökay Gökdemir-