Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğayı katletmek neden?

Attılar, yaktılar… İlimiz Samandağ-Deniz

Attılar, yaktılar…

İlimiz Samandağ-Deniz çevresindeki doğaya, çöpler atılarak yakılıyor. Sinem Kayıkçı Karaali adlı duyarlı bir vatandaş, ‘doğa katliamı’ derecesindeki olayı şöyle paylaştı:
“Millet, Miami olmasını istiyormuş, memleketim Samandağ’ın. Geçen hafta bir paylaşım yaptık ve lütfen kabilinden Hatay Büyükşehir ekipleri geldi, inceleme yaptı. Milleyha Sulak Alanı ile ilgili…
Büyükşehir ekipleri, 1 gün sonra burada yapılan doğa katliamına müdahale etmek üzere temizlik çalışması yaptı, onu da paylaştım. Uyarılar yapıldı, mutlu oldum.
Ne demek milleyha sulak alanı, biliyor musunuz? Samandağ ilçesinin kalbi demek. Habere konu fotoğraflar, bu canlı yuvasına çöp döküp, sonra da yakan memleketim insanı! Neredesiniz, tabiat severler? Bu bir çağrıdır.
Acilen, bir çevre komisyonu kurulmasını öneriyorum. Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ İlçe Belediyesi’nin Meclisleri karar alarak, bu alanı tabiat parkı yapmak üzere koruma altına almaları gerekir. Bu katliama dur demeli.
El birliğiyle, tüm STK’lara çağrımdır… Katlediliyor, Milleyha Sulak Alanı. Katlediliyor, kıyı kumulları.
Tabiat parkı yapmak zorunludur. Koruma altına alınmalıdır. Bu saha, siyasete ya da bireysel çıkara kurban edilemez. Milleyha Sulak Alanı korumaya alınırsa, Miami’den de güzel!” -Cemil Yıldız-