Doğru bilinen yanlışlar konuşuldu

Doğru bilinen yanlışlar konuşuldu

Öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Faber-Castell tarafından hayata geçirilen “Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin” seminerlerinin son adresi, İskenderun Özel İkem Koleji oldu.

Çocukların zihinsel, fiziksel ve kültürel gelişimleri kadar, onları eğiten öğretmenlerin de kişisel gelişimlerine önem veren Faber-Castell’in Türkiye genelindeki okullara yönelik hayata geçirdiği “Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin” seminerleri Hatay’da da hayat buldu.
İskenderun İkem Koleji’nde gerçekleşen seminerler kapsamında; yaratıcılık, inovasyon, yaratıcı beyin, yaratıcı öğretmen, yaratıcı çocuk konuları işlendi, doğru bilinen yanlışlar, ‘yaratıcılığımı geliştiriyorum’ ve ‘öğrencime rehber oluyorum’ konuları tartışıldı. Seminer çerçevesinde, öğretmenlerin, konular doğrultusunda çeşitli eğlenceli etkinlikler yapmaları sağlandı.
-NASIL KEŞFEDERİZ?-
Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ve Faber Castell sponsorluğunda, çevre anaokulların da katılımıyla 8 – 9 Nisan günlerinde gerçekleşen “Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin Semineri”ne ev sahipliği yapan İkem’de, yeni nesil içindeki yaratıcı beyinlere sahip gençlerin nasıl keşfedileceği ile nasıl eğitileceği ve nasıl kullanılacağına dair teorik ve uygulamalı çalışmalar yapıldı.
Yapılan seminere, hem okul öğretmenleri hem de diğer anaokulların öğretmenleri katılarak, İskenderun ve Arsuz bölgesinin eğitim kalitesi için önemli bir çalışmaya imza atılmış oldu. İki gün geçen yoğun seminer sonunda, İKEM Yöneticileri semineri düzenleyen Öğretmen Akademisi Vakfı’na teşekkürlerini sundu.
-Tamer Yazar-

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)