Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğu ve Güneydoğu dendi ama…

Hatay da Şenliğe Katıldı

Hatay da Şenliğe Katıldı

12-15 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Gastronomi Yemek Şenliği, ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılırken, Hatay da şenliğin katılımcı şehirleri arasında yerini aldı.

Ankara ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde dün sona eren etkinlikte Hatay, Erzurum, Bitlis, Kars, Gaziantep, Diyarbakır, Siirt, Van, Urfa’nın da arasında bulunduğu Doğu ve Güneydoğu illerine ait yöresel ürünler ve lezzetler tanıtıldı. Hatay’ın da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Gastronomi Yemek Şenliği’ne dahil edilmesi dikkat çekerken, gelen misafirlerin en fazla rağbet ettiği lezzet, kentin tescilli tatlısı konumundaki künefe oldu.  

-YARIŞMA-

Büryan kebabı, kuru dolma, baklava, künefe, baharat çeşitleri ve kahvaltılık ürünlerin yoğun ilgi gördüğü etkinlikte, En Hızlı Büryan Kebabı Yeme Yarışması da yapıldı. Organizasyon sorumlusu Hakan Yılmaz,  etkinliğin bu yıl ilkini düzenlediklerini, tüm Doğu illerinin lezzetlerini burada sunduklarını söyledi. Büryan kebabı yarışması ile bu projeyi taçlandırdıklarını belirten Yılmaz, katılımcılara teşvik edici ödüller takdim ettiklerini aktardı.

Tamer Yazar