Doğum gününde toprağa verildi

Doğum gününde toprağa  verildi

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile bir grup PKK’lı terörist arasında çıkan çatışmada şehit olan 41 yaşındaki Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik Hatay’da toprağa verilirken, teröre bir kez daha lanet edildi.

İskenderun ilçesi Bekbele Mahallesi’nde oturan Gedik Ailesi’nin 5 çocuğundan biri olan 41 yaşındaki Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik’in Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile bir grup PKK’lı terörist arasında çıkan çatışmada şehit olması Hatay’ın yüreğine kor gibi düştü.
16 yaşında Alp Koray ve 9 yaşında Perizat Kayra isminde 2 çocuğu olan Şehit Jandarma Başçavuş için ilk tören Trabzon’da düzenlendi. Trabzon İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda düzenlenen törenin ardından cenaze Hatay’a getirildi. Trabzon’daki tören sırasında Şehit Gedik’ın kızı Kayra Gedik’in sözleri yüreklere sızlattı. Şehidin kızı Gedik tabutun başına gelerek, ”Ben de babamla gideyim. N’olur” diye isyan etti. Öte yandan Gedik’in eşi Cemile Gedikin ”Şehitlik sana çok yakıştı” sözleri ise yürekleri dağladı.
-KALABALIK KATILIM-
Trabzon’da şehit düşen 41 yaşındaki Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik’in Hatay’a getirilen cenazesi, İskenderun Bekbele Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlandı. Hatay Valisi yanı sıra, Milletvekilleri, Siyasiler, Belediye Başkanları, Askeri erkan ve kalabalık bir vatandaş topluluğu bu acı dolu vedada bir araya geldi. Bu arada Şehidin toprağa verildiği günün aynı zamanda ‘doğum günü’ olması ise yürekleri bir kez daha dağladı.
-KONSER İPTAL-
Trabzon’dan Hatay’a damlayan acının ertesinde Antakya konserini iptal eden ünlü Besteci-Söz Yazarı-Şair-Yorumcu Ahmet Selçuk İlkan’ın mesajı da bu acıya dair oldu… “Hain bir saldırı sonucu Şehit düşen Ferhat Gedik ve gencecik kardeşimiz Eren Bülbül’ün kalbimizde bıraktığı acı ve yas nedeniyle Hatay konserimizi ileri bir tarihe erteledik. Allah’tan rahmet diliyorum. Başımız sağolsun…” -Tamer Yazar-