Doktorlar anıt’ta

Doktorlar anıt’ta

“14 Mart Tıp Bayramı” kutlamasında, doktorlar dün Atatürk Anıtı’na çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu.

HTO Başkanı Dr. Haksöz: Bir can kurtarmayı bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan bir anlayışa sahibiz.
14 Mart Tıp Bayramı, dün tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenlerle kutlandı. Dün ilk olarak, Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ile Hatay Tabip Odası birlikte Atatürk Anıtı’nda çelenk sunumu ve saygı duruşunda bulundu.
Törene; Hatay Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, İl Halk Sağlığı ile İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri yanı sıra Tabip Odası Başkan ve yöneticileri katıldı. Sağlık Müdürlüğü ile Tabip Odası adına çelenk sunumu ardından bir konuşma yapan Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Cengiz Haksöz, hekimlerin, insan hayatının değerini en iyi bilen insanlar olduklarının altını çizerek şöyle devam etti:

“Bir can kurtarmayı bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer tutan anlayışın sahipleri olarak, gece gündüz insanımızın sağlığı için hizmet ediyoruz. Mesleğimizi uygularken, bilimsel yöntemler kullanılmasını önemsiyoruz. İnsanlar, terörle ve savaşla ölmesin, ülkemizde sağlıklı, mutlu ve huzurlu bireyler yaşasın diye çabalıyoruz. Akıl ve beden sağlığının birbirinden ayırmıyoruz. Teröre, savaşa, yoksulluğa ve yolsuzluğa itirazımız bu yüzden.”
Tabip Odası Başkanı Dr. Cengiz Haksöz, hekimler ve sağlık çalışanlarının sorunlarının büyük olduğunu da belirtti ve isteklerini ana başlıklar halinde şöyle aktardı:
“Hakkında somut delil bulunmadan meslekten ihraç edilen hekimlerin mağduriyetlerinin önlenmesi için biran önce görevlerine iadesi, hastalarımıza yeterli süre ayırabileceğimiz düzenlemelerin yapılması, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, şiddetin dilinin kullanılmaması, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi öncelikli taleplerimizdir.” -Haber/Fotograf Cemil Yıldız-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)