Dolmuş Ücretleri Güncellendi

Dolmuş Ücretleri Güncellendi

Üniversite-Serinyol ve Antakya bölgelerinde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarında uygulanacak olan yeni ücretler belirlendi. Yapılan değişiklikler kapsamında; 201 no’lu Serinyol hattı, 202 üniversite hattı ve 203 nolu hastane hattında uzun mesafe biniş ücreti fiyatı 3,50 TL, elektronik kart ile tam biniş fiyatı 3,00 TL ve indirimli kartlı biniş fiyatı 2,50 TL kısa mesafe biniş fiyatı ise nakit 3 TL, elektronik kart ile tam biniş fiyatı 2,50 TL, indirimli biniş fiyatı 2.00 TL olarak uygulanacak.
Bu kapsamda; Alahan, Anayazı 1 ile 2,Dikmece, Karaali, Büyükdalyan, Tahtaköprü-Arpahan, ve Üniversite içi ring hatlarında biniş ücreti nakit 1.50 TL, elektronik kart ile tam biniş fiyatı 1.00 TL ve indirimli kartlı biniş fiyatı 0.75 kuruş olarak uygulanacak.
Yetkililer, öğrencilerin ve vatandaşların Hatay Kart’larını daha hızlı bir şekilde temin edebilmeleri için, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Sökmen Kampüsü merkez yemekhanesinde Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından kurulan stantların 15 gün boyunca hizmet vereceğini duyurdu. Öğrenciler ayrıca, üniversite ve çevresindeki Zuhal Kırtasiye, Kardeşler Kırtasiye, Yıldırım Bakkaliyesi, Umut Büfe, Kazar Kuruyemiş ve Doğrular Maket noktalarından Hatay Kart’larına dolum yaptırabilecekler.
Vatandaşların indirimli biniş ücretlerinden faydalanabilmeleri için en kısa zamanda Hatay Kart edinmeleri gerektiğinin altını çizen yetkililer, 2019 yılında ücret tarifelerinde herhangi bir değişiklik olmayacağını vurguladı.
İlk biniş saati itibariyle, bir saat içerisinde yapılacak tüm binişler, mevcut tarifesi üzerinden yüzde 25 indirimli gerçekleştirilecek. Tüm bunların yanı sıra, Antakya merkezden dolum yapmak isteyen ya da Hatay kart temin etmek isteyen tüm vatandaşlar, Hatay Büyükşehir Belediyesi binasının altında bulunan ‘Hatay Kart’ satış noktasından da faydalanabilecekler. -Cemil Yıldız-