Dörtyol MYO’ya 4 bölüm daha

Dörtyol MYO’ya 4 bölüm daha

İlk ve Acil Yardım, Hasta Yaşlı Bakımı, Endüstri Ürün Tasarımı ile Sivil Savunma Bölümleri…

İskenderun Teknik Üniversitesi’ne (İSTE) bağlı Dörtyol Meslek Yüksekokulu’na dört yeni bölüm açılması için Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) başvuruda bulunuldu. Başvuru sürecinde aktif bir rol oynayan bölge Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol Meslek Yüksekokulu (MYO) bünyesinde Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü’nün de açıldığını, buna ilave olarak; İlk ve Acil Yardım Bölümü, Hasta ve Yaşlı Bakım Bölümü, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ile Sivil Savunma İtfaiye Bölümü olmak üzere, 4 bölüm açılması için YÖK’e başvurduklarını söyledi.
Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, geçtiğimiz hafta sonunda Dörtyol MYO Müdürü ve Yüksekokul yöneticileriyle kahvaltı sırasında şu bilgiyi verdi:
“Dörtyol Florya At Çiftliği’nde, İSTE Dörtyol MYO Müdürümüz Sayın Bahattin Gözübenli Hocamızın ev sahipliğinde, dostlarla kahvaltı programında bir araya geldik. Akademik çalışmalar, üniversitemizin gelecek vizyonu ve ihtiyaçları üzerine fikir teatisi gerçekleştirdik. Kuzuculu’daki İSTE kampüsümüze, öğrencilerimizin konaklama ihtiyacı için 550 yatak kapasiteli yükseköğrenim öğrenci yurdumuzu inşa ettik. Dörtyol MYO yanı sıra 2. Meslek Yüksekokulu’muzu da açtık ve Sağlık Hizmetleri MYO’yu faaliyete aldık. Hali hazırda Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde açık olan Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü’ne ek olarak; İlk ve Acil Yardım Bölümü ile Hasta ve Yaşlı Bakım Bölümü’nün de açılması hususunda YÖK’ten talepte bulunuldu. Ayrıca Dörtyol MYO bünyesinde de Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ve Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü’nü açıyoruz. Nazik ev sahipliği ve bereketli sohbetleri için değerli Müdürümüze gönülden teşekkür ediyorum.” -Mehmet Durmaz-