Dörtyol’a Otogar

Dörtyol’a Otogar

Arsa İlçe Belediyesi’nden, yapım Büyükşehir Belediyesinden…
CHP İlçe Başkanı Özer’e göre; “Bu bir samimiyet testi”

Dörtyol ilçesine ihtiyaç olan otogar yapımı için Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyesinin işbirliği girişimlerinin olumlu sonuçlanıp sonuçlanmayacağı, ilçede merak edilmeye başlandı. Edinilen bilgiye göre, tarafların üzerinde durduğu otogar için yer tahsisinin Dörtyol Belediyesi, yapım işinin ise Büyükşehir Belediyesi’nce yerine getirilmesi planlandı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dörtyol İlçe Başkanı Gökhan Özer, şehir içi minibüs kooperatif başkanlarıyla bir araya gelerek, şehir içi dolmuş garajının yeri ve taşınması ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Salı günü, eski hal içerisindeki özel proje alanındaki şehir içi minibüslerinin bulunduğu alanda; Bestami Özcan, Fatih İrat, Fahri Toksoy, Sıtkı Ediz ve Abdullah Berik ile bir araya gelen Özer’in açıklamaları şöyle:
“Dörtyol Belediye Başkanımız Sayın Fadıl Keskin, sizleri ziyaret ederek, Kaymakamlık arkası eski tören alanını minibüs garajı olarak tahsis edeceklerini beyan etmişler. Anlıyorum ki, sizlerin de talebi o yönde. Eski top sahası içerisinde bir düzenleme yapılmasını ve minibüs garajının oraya taşınmasını talep ediyorsunuz. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş ile bu konuyu görüştüm. Dörtyol Belediyesi yerin tahsisini yaptığı gün, minibüs esnafımızı oraya taşıyıp, tesisi hemen vücuda getiririz.
Büyükşehir açısından, sadece yerin tahsis edilmesi önemli. Büyükşehir Belediyemizin, minibüs esnafımıza yakışan, modern bir garajı yapma konusunda imkanları fazlasıyla mevcuttur. Sizlere açıkça ifade ediyorum ki, bu bir samimiyet testidir. Dörtyol Belediyesi bu konuda samimiyse, Kaymakamlık arkasındaki eski tören alanın minibüs garajı yapılmak üzere yer tahsisini Büyükşehir Belediyesi’ne yapması yeterlidir.”
Kooperatif Başkanları da, ortaya koydukları samimiyet ve minibüsçü esnafına karşı olumlu yaklaşımlarından dolayı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Cumhuriyet Halk Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Gökhan Özer’e teşekkür ettiler. -Mehmet Durmaz-

(Visited 4 times, 1 visits today)