Dörtyollu Gazeteci, bu ilgisizliği, duyarsızlığı sindiremiyor

Dörtyollu Gazeteci, bu ilgisizliği, duyarsızlığı sindiremiyor

İzcilik okulu tabelası yerlerde sürünüyor, paslandı, parçalandı!

Dörtyollu Gazeteci Sedat İskenderoğlu, ilçesindeki eski İzci Okulu, yeni adıyla Gençlik Merkezi’ne olan ilgisizliği ve yere düşerek parçalanan tabelayı gördükçe içinin kahrolduğunu anlattı.
Dörtyollu Gazeteci Sedat İskenderoğlu’nun, bu konudaki “Yazıklar olsun sana” başlıklı, kendisini de sorumlu tutan anlayışla kaleme aldığı dikkate değer paylaşımı şöyle:
“İlçemiz Yeşilköy Mahallesi deniz sahilinde bulunan İzcilik ve Spor Okulu ve aynı zamanda Dost Eli Parkı olarak bilinen yer, yıllarca ilçemiz öğrencilerine ve halkına hizmet etmiş güzide bir mekandı. İzcilik ve Spor Okulu, ilimizin, ilçemizin ve ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen binlerce izci gencimize hizmet verirken, aynı zamanda Dörtyolumuzun tüm ülkeye tanıtımını da sağlıyordu. Dosteli Parkı ise sahilde, nezih ve sakin bir ortamda dinlenmek ve piknik yapmak isteyen halkımıza hizmet sunuyordu. Okullarımız ve birçok sivil toplum kuruluşu da burada çeşitli etkinlikler yapıyordu.
Ne zaman ki İzcilik ve Spor Okulu ‘Gençlik Merkezi’ne dönüştü, park ve piknik alanı olarak halkın kullanımına yasaklandığı gibi, hiçbir ‘Gençlik’ faaliyeti de yapılmaz oldu. Kapısında 24 saat güvenlik görevlisi bekleyen tesis, yıllardır çürümeye terkedildi, kamelyaları yıkıldı, hatta giriş kapısındaki isim tabelası bile çöktü!
Sen, Sedat İskenderoğlu! 48 yıllık Dörtyollu, 25 yıllık Gazeteci, 10 yıllık Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyesi, 1 yıllık Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Yeşilköy Sahili’nde bulunan, yıllarca, Dörtyol’un ve İlk Kurşun’un tüm Türkiye’ye tanıtımını yapan İzcilik ve Spor Okulu’nu içinde bulunduran ve Dörtyol halkına hizmet eden meşhur Dosteli Parkı’nın, içindeki güzelim tesislerle birlikte 6 yıldır çürümeye terkedilmesine ve Dörtyol insanına hizmetten men edilmesine engel olamadın!
Sana yazıklar olsun, Sedat İskenderoğlu! Bir Dörtyollu olarak, bir dost eli atamadın şu işe, sana daha ne diyeyim ki… Özgür Çınar, Fehmi Rigan, Kaan Mehmet Tarhan, okudunuz mu?” -Cemil Yıldız-