Dostları ve ailesi bir arada, Ali’nin doğum günü

Dostları ve ailesi bir arada, Ali’nin doğum günü

Ali İsmail Korkmaz’ın Ailesi tarafından, onun düşlerini devam ettirmek için kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Ali İsmail’i, 18 Mart Cumartesi günü Samandağ’da anacak.

‘Düşlerinde Özgür Dünya’ sloganında bedenleşen Ali İsmail Korkmaz Vakfı, Türkiye’nin genç geleceğine yeni umutlar katmak ve düşleri gerçeğe çevirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürürken, en anlamlı hazırlıklarından birini ise Samandağ’da gerçekleştirecek. Ali İsmail Korkmaz, Ailesi ve sevenlerinin katılımıyla doğum gününü kutlayacak.

-Kimler var?-


Ali İsmail Korkmaz’ın “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıkan ALİKEV, Ali İsmail’in doğum gününde, Alinin düşleri ve umutlarıyla umuda kucak açanları bir araya getiriyor. Samandağ’da gerçekleşecek olan anma programı kapsamında; Aylin Aslım, Fırat Tanış ve Teoman Kumbaracıbaşı’nın yanı sıra, ALİKEV Müzik Topluluğu’nu oluşturan gençler de sahne alacak. Etkinlikte, gelenekselleşen Ali İsmail Korkmaz Ödülü de sahiplerini bulacak.
-Ödüller-
Her yıl bir sanat dalında ve gençlere yönelik olarak gerçekleştirilen yarışma sonucunda Ali İsmail’in doğum gününde verilen İsmail Korkmaz Ödülü de Samandağ etkinliği kapsamında sahiplerini bulacak. Ali İsmail Korkmaz Ödülü, bu yıl ‘özgürlük teması’ ve ‘illüstrasyon’ dalında yapılan yarışmaya katılan sanatçılar arasından sahibini bulacak.
Ödül törenin ardından; Teoman Kumbaracıbaşı, Aylin Aslım ve Fırat Tanış’ın yanı sıra, ALİKEV’deki birbirinden yetenekli gençlerden oluşan ALİKEV Müzik Topluluğu sahnede yerlerini alacak. Ayrıca 18 Mart Cumartesi ve 19 Mart Pazar gününü kapsayan hafta sonu boyunca; ALİKEV, Samandağ Belediyesi Deniz Hızır Alanı, Defne Gençlik Merkezi ve Ekici’de bulunan Ali İsmail’in evinin önünde gerçekleşecek atölye çalışmaları ve söyleşilerle de gençler ve çocuklar yalnız bırakılmayacak. ALİKEV tarafından gerçekleştirilecek etkinlikler katılım ise ücretsiz.

-Program-
Tarih: 18 Mart Cumartesi
Saat: 20.00
Yer: Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı Salonu
18 Mart Cumartesi- ALİKEV
13.00 Söyleşi – Sosyal Sorumluluk ve Sportif Yaşam
Önder Yılman ( ALİKEV Sportif Bağış Kampanyaları Koçu)
18 Mart Cumartesi- SAMANDAĞ- Deniz Hızır Alanı
11.00 Drama- Hamit Demir – 12.30 Ebru Atölyesi Ezgi Caymaz
14.00 Kukla Atölyesi – Adem Dağlar
15.30 Kil İşleri Atölyesi – Cem Atmaca
19 Mart Pazar- ALİKEV
14.00 Öykü Atölyesi- Semih Çelenk (13-18 Yaş Arası)
19 Mart Pazar- DEFNE BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ- Harbiye
11.00 Kil İşleri Atölyesi- Cem Atmaca
12.30 Drama- Hamit Demir – Seher Duygu Dinç
14.30 Ebru Atölyesi Ezgi Caymaz
16.00 Kukla Atölyesi Adem Dağlar
19 Mart Pazar EKİNCİ MAHALLESİ- Ali İsmail’in Evinin Önü
11.00 Ebru Atölyesi – Ezgi Caymaz
12.30 Kukla Atölyesi – Adem Dağlar- Şafak Dağarslan
14.30 Kil İşleri Atölyesi – Cem Atmaca
16.00 Drama – Hamit Demir- Seher Duygu Dinç
-Tamer YAZAR-

(Visited 1 times, 1 visits today)