Dosya rafa kondu!

Dosya  rafa kondu!

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay Havalimanı’ndan ilçelere Ücretsiz Yolcu Taşıma Projesi, AK Parti Grubu tarafından ‘ENGELLEME’ amaçlı 24 Haziran seçimi sonuna kadar donduruldu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay Havalimanı’ndan Antakya, Defne, Kırıkhan, Reyhanlı ile İskenderun ilçelerine ücretsiz yolcu taşma uygulaması için çalışma başlattı, planlamalar yapıldı, hangi tür ve kaç adet otobüs alınacağı da araştırma sonucunda ortaya çıktı. Tek sorun, bu hizmete yönelik otobüs alımı için bütçe gerekliydi.
Başkanlık, konuyu Büyükşehir Meclisi gündemine getirdi. Başkan Lütfü Savaş, havalimanında inen bir yolcunun neredeyse uçak parası kadar ilçesine gidebilmek için para ödemek zorunda kaldığını hatırlatarak, “Yolcuları ilçelerine ücretsiz taşımak üzere seferler koymak istedik. Bunun için otobüsler alacağız. Meclisin bize borçlanma yetkisi vermesini istiyoruz” dedi.
Başkan Savaş’ın, havalimanından ilçelere ‘ücretsiz yolcu taşıması’ için otobüs alımı için borçlanma teklifi, Plan Bütçe Komisyonu’ndaki AK Partili üyelerce seçime kadar donduruldu ve üzerinde çalışılmaması kararı çıktı. -Cemil Yıldız-