Dr. Selim Matkap Aday Adayı

Dr. Selim Matkap Aday Adayı

“Kim Olursa Olsun, Birlik Ve Beraberlik Şart”

Siyaset dünyasının ve Hatay kamuoyunun sevdiği ve takdir ettiği isimlerden biri olan Hatay Tabip Odası eski başkanlarından ve Meclis üyesi Dr. Selim Matkap, CHP Defne Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Bu kapsamda dün Gazetemize bir nezaket ziyareti gerçekleştiren Matkap, önümüzdeki yerel seçimlerde geniş bir bakış açısıyla yaklaşım sergilemenin gereğini, konunun salt Defne ilçesinde seçim kazanmak ile sınırlı tutulmamasını, Defne ilçesi başkan adayının birlik ve beraberliğe katkı verecek, toparlayıcı, birleştirici bir isim olması gerektiğini ifade etti.
Deneyimli siyasetçi Dr. Matkap, Defne belediye başkan adayının; Hatay Büyükşehir Belediye seçimlerinde seçimin kazanılması noktasında en fazla destek görecek, insanları bir araya getirecek ve seçim sonuçlarına etki edebilecek bir isim olması gerektiğini savundu.
Dr. Matkap, değerlendirmesinde, yerel seçimlerde elde edilecek başarının ‘merkezi iktidarın gücünü’ de tahrip edeceğini, uzun vadede değişim arzusu içinde olan geniş halk kitleleri için bir umut ve moral olacağı görüşünü dile getirdi. Matkap, Defne ilçesinde vizyon sahibi ve projeci bir ekip ile ilçenin gelişimini ve modernleşmesini yapılandıracak çalışmalara hakim olduğunu da belirtti.  -Sinan Seyfittinoğlu-