Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dünya 2.si Gençler

Vali Doğan tebrik etti

Vali Doğan tebrik etti

Estonya’da gerçekleşen Uluslararası Robotex Yarışması’nda Dünya 2’ncisi olan Antakya Bahçeşehir Koleji öğrencileri, Vali Rahmi Doğan’ı ziyaret etti. Bahçeşehir Hatay Kampüsü öğrencileri, Estonya’da gerçekleşen Robotex International’da Dünya ikincisi olmuş ve bayrağımızı dalgalandırmıştı.
Bahçeşehir Koleji’nin Dünya derecesi elde ettiği Robotex Internatonal, Dünya’nın en büyük Robot Festivali olarak, merkezi Tallinn-Estonya’da bulunan; Finlandiya, Amerika ve Çin gibi ülkelerde faaliyet gösteren bir robotik organizasyon olarak tanımlanıyor.
Yaklaşık 3.000 yarışmacı ve 10.000 ziyaretçinin katıldığı Estonya’daki yarışmada, kendi ülkelerinde şampiyon olan takımlar sahne alırken, önceki gün Vali Rahmi Doğan tarafından kabul edilen Antakya Bahçeşehir Koleji öğrencileri, 2-3 Kasım tarihlerinde Antalya’da Türkiye ayağı gerçekleşen Robotex’de Türkiye Şampiyonu olmuştu.
Antakya Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü “ZEUS” Takımı, Estonya’daki Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazanarak, “Akıllı Şehirler” (Ülemiste City Kratt) kategorisinde Dünya 2.si oldu. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi ile Anadolu Lisesi öğrencileri; Ekin Arda Kerimoğlu, Defne Su Kılıçlar, Hasan Görkem İnal, İsa Murat Tümer, Özgür Arusoğlu, mentörleri Orhan Çevik ile birlikte önceki gün Vali Rahmi Doğan’a ziyarette bulundular. Vali Rahmi Doğan, Antalya’da Türkiye ayağı gerçekleşen Robotex’te Türkiye Şampiyonu olan Bahçeşehir Koleji ZEUS Robotik Takımı’nı kabul ederek, gençlere başarı diledi. -Selvi Günay-