Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dünya Kadınlar Gününde

Kadın Hükümlüleri Unutmadılar Antakya

Kadın Hükümlüleri Unutmadılar

Antakya Soroptimist Kulübü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Hatay T tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na ziyarette bulundu.  Cezaevi Müdürü, Cezaevi Psikoloğu ve görevli memurlardan, kadın hükümlülerin sorunlarını dinleyen Kulüp Başkanı Sonay Altunay Bayraktar ve Kulüp üyeleri, kadın hükümlülerin hem maddi hem manevi sorunlarına el uzattı.

Antakya Soroptimist Kulübü, yerel bir girişim olan İdilSu Market’in desteğiyle, cezaevine; kıyafet, mont, ayakkabı, hijyenik malzemeler (şampuan, sabun, hijyenik ped, ıslak mendil, iç çamaşırı, çorap gibi) yardımlar ulaştırarak, hemcinslerinin hayata geri kazandırılmasında önemli bir desteği paylaşırken, yardımları daha fazla kişiyle ulaştırma düşüncesiyle, üniversiteli kız öğrencilerine de göndererek onların da yüreklerine dokundular.

Bu anlamlı günde hemcinsleriyle iletişimde olmanın mutluluğunu aktaran ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket edilmesinin önemli olduğunu söyleyen Başkan Sonay Altunay Bayraktar, “Kadınlarımız ve kız çocuklarımız için güç veren herkesin emsalleri çok olsun ve emekleri karşılık bulsun diyoruz” dedi.

Başkan Bayraktar, desteklerini esirgemeyen İdilsu Market yönetiminden Muteber Depçe, Meryem Özdemir ve Halkla İlişkiler Müdürü Güldemet Demirci ve personele teşekkür ederek, Kulüp adına plaket takdim etti. -Haber/Duygu Ertaş-