Dünya sizlerle güzelleşecek

Dünya sizlerle güzelleşecek

Yaman, talasemi ile mücadele projesinde Dünya gençleriyle…

Defne Belediyesi’nin, Avrupa Birliği tarafından kabul edilen “Unite Against Thalassemia- Talasemiye Karşı Birlik Ol” Projesi, 18-26 Mart tarihleri arasında 13 ülkeden gelen katılımcılarla Harbiye Boğaziçi tesislerinde gerçekleşti. Proje Koordinatörü Samet Fırat Soydemir ile Azerbaycan, Bulgaristan, Romanya, Arnavutluk, Gürcistan, Sırbistan, Yunanistan, Hırvatistan, Makedonya, Ermenistan ve İtalya’dan gelen katılımcılarla Harbiye Boğaziçi Tesisleri’nde gerçekleşen projenin son toplantısı, Hatay İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki ve Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Başkanı Burhan Kerimoğlu’nun katılımlarıyla yapıldı. Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, değişik Avrupa ülkelerinden gelen gençlere hitaben özetle şu konuşmayı yaptı:
“Bu proje, talasemi hastalığına farkındalık yaratmasıyla beraber, ‘farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen gençlerin birbirini tanıması’ açısından da bizim için çok önemliydi. Dünyada barış, kardeşlik, dostluk gibi güzel şeylerin oluşması adına en çok ihtiyaç olan gücün gençler olduğuna inanıyoruz. Yaptığınız işi çok önemsiyoruz ve talasemi hastalığında yarattığınız farkındalık için hepinizi kutluyoruz. Sizi, evlerinize Defne’nin barış elçileri olarak uğurluyoruz. Ülkelerinize Hatay’da, Defne’de barış ve hoşgörünün hâkim olduğunu anlatın. Onlara Barış Kenti Hatay ve Defne’den sevgi ve selamlarımızı götürün.”
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, toplantı bitiminde Avrupalı gençlere ipek el dokuma ürünler hediye etti. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)