Dünyanın Dört Bir Yanındayız

Dünyanın Dört Bir Yanındayız

MÜSİAD Başkanı Tosyalı, hiçbir engelin Hataylı işadamlarının yatırım yapmalarına engel olamayacağını bildirdi.
Dünyanın Dört Bir Yanındayız
Müstakil İşadamları Derneği Hatay Şubesi Başkanı Fatih Tosyalı, 8.Genel Kurul galasında yaptığı konuşmasında, ülkemizi terör saldırıları ile dize getiremeyenlerin şimdi de ekonomik saldırılarla amaçlarına ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.
MÜSİAD Başkanı TOSYALI’nın, ülkemizde işsizlik ve dövizin yükselişi gibi ekonomik açıdan çeşitli sorunlar olabileceğinin üzerini çizdiği

konuşması özetle şöyle:
“Bunların hepsini biliyoruz. İşte bu noktada da işadamları olarak bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. MÜSİAD üyesi Hataylı işadamları olarak, dünyanın çeşitli yerlerinde planladığımız yatırımlara ara vermeden devam etmekteyiz. İstihdamı arttırarak ve milli gelire katkı sağlayarak, Türkiye’nin 2023 hedeflerine hep birlikte ulaşmaya gayret gösteriyoruz. Son dönemlerde, döviz kuru iniş çıkışlarını gerekçe göstererek yatırımlarımızdan vazgeçeceğimizi düşünenleri bütün gücümüzle hayal kırıklığına uğratmayı sürdüreceğiz.”
Ülkemizin en önemli konularının terör, işsizlik ve eğitim olduğunu ifade eden MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak da kongre için geldiği Hatay’da üyelere hitaben yaptığı konuşmasında,

Hatay’ın tarih boyunca önemli bir kavşak noktasında bulunduğunu dile getirerek şunları söyledi:
“Hatay; farklı dinlerin, farklı dillerin, farklı kültürlerin bir arada kaynaştığı çok önemli bir merkezdir. Aslında bize çokluğu ile tekliği anlatan bir şehir. Bizler biliyoruz ki, yarınlara giden yolda birlik olmak gerekiyor. Bizim, bu zor günlerde birliğimizi daha çok göstermeye ihtiyacımız var. Dostluğumuzu birbirimize daha çok ifade etmeye ihtiyacımız var. Bunları söylerken, biz iş dünyasına da görevler düşüyor. Bir ülkenin iş dünyasından beklentisi daha çok yatırım, daha çok istihdam, üretim ve ihracattır. Biz de her ne olursa olsun üretmeye ve büyümeye devam edeceğiz. Gerçek başarıları koşullar sayesinde değil, koşullara rağmen kazanıldığına inanıyor ve asla umutsuzluğa kapılmıyoruz. MÜSİAD olarak, bu söylemlerimizi de daima eyleme dönüştürmeye gayret ediyoruz.”
-Cemil Yıldız-