Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Dünyaya ışık tutan bir lideri anıyoruz”

Antakya Belediye Başkanı İzzettin

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıldönümü kapsamında bir mesaj yayımladı. Başkan Yılmaz, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm dünyaya ışık tutan bir lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle ve saygıyla anarak şunları söyledi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu ve milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 85. yılında rahmetle ve saygıyla yad ediyoruz. Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Atatürk, tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önderdir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca kazandığı zaferler ve bize kazandırdığı eserlerle değil aynı zamanda engin düşünceleriyle ortaya koyduğu fikirlerle başta milletimiz olmak üzere tüm dünyaya ışık tutan bir liderdir. Ulusal bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin simgesi olan Atatürk, daima Türk Milleti’nin gönlünde yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal savaşımızın kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.
Milletimiz, büyük bedeller ödenerek kurulan ve bizlere emanet edilen Cumhuriyet’e ve bağımsızlığımıza sonsuza dek sahip çıkarak, bunun hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmayacaktır. Bu duygularla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” – Meriç Demiray-