Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dur ihtarına uyulmadı

Altınözü ilçesinde, 1 kişinin

Altınözü ilçesinde, 1 kişinin ölümü ve 5 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan ‘göçmen kaçakçılığı’ olayının detayları ortaya çıktı.

Perşembe günü, Altınözü ilçesinde, göçmen kaçakçılarının ‘DUR’ ihtarına uymamaları sonucu 1’i ölü ve 5’i yaralı 31 göçmenin ele geçirilmesi olayıyla ilgili olarak, Hatay Valiliği, kamuoyunu bilgilendirici açıklamada bulundu.
Hatay Valiliği açıklaması şöyle:
“24 Ağustos 2017 Perşembe günü, ilimiz Altınözü İlçesi Çetenli Mahallesi’nden 112 Acil Çağrı Merkezine, 2 araç ile göçmen kaçakçılığı yapıldığı ihbarı yapılmıştır. Gerekli araştırmayı yapmak üzere bir Jandarma devriyesi söz konusu bölgeye sevk edilmiştir. İçerisinde kaçak göçmen olduğu değerlendirilen araçları durdurmak için ‘Dur’ ikazında bulunulmuştur. Araç şoförleri uyarıları dikkate almayıp, araçları devriye ekibinin üzerine sürerek bölgeden kaçmaya başlamışlardır.
Bunun üzerine, güvenlik birimleri söz konusu araçları takibe başlamış, takip esnasında kaçan araçlara durmaları yönünde birçok kez ‘Dur’ ihtarı yapılmış, ikazlara uyulmayınca havaya uyarı atışı yapılmıştır.
Kovalamaca sonunda Çetenli Mahallesi civarında terk edilmiş olarak bulunan 31 NEC… plakalı beyaz renkli minibüs içinde yapılan incelemede, 5’i vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanmış 31 kaçak göçmen ile hayatını kaybeden A.A.H. isimli Suriye uyruklu bir kişinin olduğu tespit edilmiştir. Yaralı şahıslar Altınözü Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alınmıştır.
Minibüs sürücüsü, ilimiz nüfusuna kayıtlı Ş.T. isimli şüpheli kaçmaya çalışırken yakalanmış olup, olayda kullanılan diğer araç ve sürücüsünün tespiti için çalışmalar sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”
-Cemil Yıldız-