Duygu Yüklü Sözler…

Duygu Yüklü Sözler…

Ağlamamak İçin Kendini Zor Tuttu

Erzin’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Öğretmen Ersan Kayalık için, görev yaptığı ilçede resmi anma-uğurlama töreni yapıldıktan sonra, cenazesi memleketi Kırşehir’e gönderildi ve Kaman ilçesinde toprağa verildi. Öğretmen Ersan Kayalık’ın, rahatsızlanması üzerine aracıyla gittiği Erzin Devlet Hastanesi bahçesinde, direksiyon başında kalp krizi geçirmesi sonucunu hayatını kaybettiği ortaya çıktı.
Öğretmen Ersan Kayalık için, görev yapmakta olduğu Şehit Uğur Ekiz İlkokulu’nda bir de tören düzenlendi.
Törende, eski bir öğrencisi, şimdilerde Tıp Fakültesi öğrencisi olan bir kişi de konuştu. Merhum öğretmenin öğrencisi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Ertuğrul Yülek, duygu yüklü sözlerle eski öğretmenini anlatmaya çalışırken, ağlamaklı şekilde şunları söyledi:
“Bizi hep, vatanına ve milletine hizmet etmeye odaklayan bir insandı. Kul hakkı yememeye, adaletli olmaya çağırırken, adaletsizliğin karşısında da kim olursa olsun durmamızı söylerdi. Bizi, bugünlere getirdi. Yetiştirdiği ve ektiği tohumlar, Türkiye’nin her tarafında yeşermeye devam ediyor. Biz, inşallah, ruhunu ve ideallerini yaşatacağız. Allah rahmet eylesin.”
Kalp krizinden ölen Öğretmen Ersan Kayalık’ın cenazesi, toprağa verilmek üzere Kırşehir’in Kaman ilçesine götürülürken, Erzin’deki uğurlama törenine; Erzin Kaymakam Vekili Osman Demir, Erzin Belediye Başkamı Ökkeş Elmasoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Kenanoğlu, Şehit Uğur Ekiz İlkokulu Müdürü Nusret Dağlı yanı sıra öğretmen arkadaşları, öğrencileri veliler ve vatandaşlar katıldı. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)