Efsane İsimler Hatay’da

Efsane İsimler Hatay’da

47 Yıl öncesinin efsane isimleri “HASAN-NACİ-BEKTAŞ” geliyor…

Hatayspor’un 1968-70 sezonunda şampiyon olan kadrosunda dönemin kaptanı olan Naci Tolon ile futbolculardan Nuri, İsmail, Hamdi, Habil, Hasan, Bektaş ve diğerleri, yarın Antakya’da, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak bir gösteri maçı yapacak. 45 Yıl önce Hatayspor’u çalıştıran Candemir Berkman da yarın Hatay’da olacak.
Gösteri maçı yarın saat 19.30’da Esentepe semt sahasında başlıyor. BŞB Başkanı Lütfü Savaş, yarınki gösteri maçıyla ilgili olarak şunları söyledi:
“21 Temmuz Cuma günü saat 18.00’den itibaren tüm sporseverleri Esentepe futbol sahasına, Hatayspor ‘a hizmet etmiş eski sporcuları seyretmeye ve eski günleri yad etmeye bekliyoruz. Bu anlamlı günde hem Turnuva finali hem de eskimeyen futbolcularımızın gösteri maçına tüm halkımız davetlidir.”
Yarın Esentepe semt sahasında saat 19.30’da gösteri maçına çıkacak Hatayspor’un efsanevi isimleri, eski yıldızları şunlar:
Erdoğan Hün – Candemir Berkman – Nuri Uzun – İsmail Hakkı Erdivanlı – Bekir Kahraman – Hasan Ozensoy – Hamdi Tepe – M.Reşit Güner – Erdoğan Ay – Yunus Altun – Recep Çolak – Suphi Satan – 
Hamdi Kayhan – 
Bülent Bölükbaşı Yücel İldiz – Ahmet Nergiz – Malik Albayrak – Naci Tolon – Muzaffer Tozlu – Ahmet Gül – Lülü Ahmet Doğan Bektaş Yurttaş – Ali Aksoy – Reşit Tuna * Habil Oğuzlar – İzzet Kakil – Esat Lengerli – Fadıl Ergin – Mahmut Maraşlıoğlu Mehmet Hünkaroğlu – Metin Cemali – Ahmet Taşyürek – Bayram Toysal – Bedii Cabbas – Hasan Küçüköğretmen İhsan Elmas –Mehmet Kakil

-Cemil Yıldız-

 

(Visited 7 times, 1 visits today)