Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Bir Sen, 12 İlçede yetki sevinci yaşıyor…

Üyelerin % 45’i bizimle

Üyelerin % 45’i bizimle

Hatay Eğitim Bir Sen, ilimiz genelindeki 15 ilçenin 12’sinde yetkili sendika olması üzerine, başarıyı yorumlarken, yüreklerin insanlara açılarak sendikacılık yapıldığı hatırlatıldı. Hatay Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, elde edilen başarının küçümsenemeyeceğinin altını çizerek, şu paylaşımı yaptı:
“Bütün farklılıklarımıza rağmen birlikte yaşamayı bilen bir şehir, Hatay. Yine bütün farklılıklarına rağmen, eğitim çalışanlarını bir çatı altında toplama gayreti içerisinde olan bir Eğitim Bir Sen.
İnsanımız, bizim için değerlidir. Üyemiz, bizim için değerlidir. Bu ülkeyi, bu bayrağı, bu milleti seviyorsa, bütün renkler bizim için değerlidir. Sendikacılık yaparken, hep bu bakış açısıyla hareket ettik. İmaj sorunumuz hiç olmadı. Çünkü biz, imaj olsun diye değil, yüreğimizi insanımıza açarak sendikacılık yapmaya çalıştık. 15 ilçemizin 12’sinde yetkili sendika olmamızı bu anlayışımıza borçluyuz.
Tüm teşkilatlarımızla kardeşliğimizi pekiştirmeye, ailemizi büyütmeye çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Görünürde zararımıza da olsa, doğru söylemeye ve doğru yapmaya gayret edeceğiz. Sayımızın çokluğu bizi sevindirse de, asla kendimizden geçip şımarıklığa düşürmeyeceği gibi, sayımızın azlığı da bizi asla doğru bildiğimiz yoldan döndüremeyecektir. Bize bu sevinci yaşatan Şube Yönetim Kurulu üyelerimize, İlçe Başkanlarımıza ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerimize, işyeri temsilcilerimize, Kadınlar Komisyonu Başkanı ve üyelerimize, her türlü algı operasyonuna rağmen sendikasına sahip çıkan 8224 üyemize canı gönülden teşekkür ediyorum.” -Mehmet Durmaz-