Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Bir Sen’e göre, eylemler sonuç verdi:

Sözleşmelilere 4 Yılda Tayin…

Sözleşmelilere 4 Yılda Tayin…

Hatay Eğitim Bir Sen, yapılan basın açıklamaları ve gerçekleştirilen eylemlerin sonucunda, sözleşmeli öğretmenlerin, 3 yıl sonunda, 1 yıl daha beklemeden eş tayini isteminde bulunabilecekleri yönünde düzenleme yapıldığını duyurdu.
Hatay Eğitim Bir Sen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, gelişmeyle ilgili şu bilgilendirmede bulundu:
“Israrımız ve eylemimiz sonuç verdi. 3 yılını doldurup kadroya geçen sözleşmeli arkadaşlarımız, artı bir yılı beklemeden, yarıyıl tatilinde, eş durumundan tayin başvurusunda bulunacaklardır. Kararlı mücadelemiz için teşkilatımıza, sağduyulu yaklaşımları için Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür ediyoruz.”
Hatay Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, geçtiğimiz hafta sonunda gittikleri Antakya-Odabaşı 75. Yıl Ortaokulu ziyareti sırasında, meslek mensubu öğretmen arkadaşlarıyla eğitimdeki sorunları konuşma ve değerlendirme imkanı bulduklarını kaydederek, Okul Müdürü Osman Cünedioğlu başta olmak üzere tüm idareci ve eğitim çalışanı arkadaşlarına teşekkür etti, o arada sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu tayini ile ilgili gelişmeden de haberdar etti. -Mehmet Durmaz-