Eğitim İş 30 Ağustos Zafer Mesajı:

Eğitim İş 30 Ağustos Zafer Mesajı:

Atatürk Devrim ve İlkelerine Sahip Çıkmaya Devam…

Öğretmen Sendikası Eğitim İş’in Hatay Şubesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Atatürk’e, O’nun devrim ve ilkelerine, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne, O’nun değerlerine ve kazanımlarına her şeye rağmen sahip kılınacağı belirtildi.
Eğitim İş Hatay Yönetim Kurulu adına Şube Başkanı H. Suat Sadış imzalı mesaj özetle şöyle:
“30 Ağustos Zaferi, Sevr düşü peşinde koşanların emellerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceklerini gösteren bir zaferdir. Savaş alanında tarih yeniden yazılırken, Türk Ulusu’nun gelişip güçlenmesinin, geçmişte olduğu gibi gelecekte de engellenemeyeceğinin en anlamlı mesajı verilmiştir.
Ancak bugün, Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının, emperyalistlerin oyuncağı haline gelmiş ve çağın gerisinde kalmış bir imparatorluktan bağımsız, çağdaş bir ülke yaratmasını hala hazmedemeyenlerin olduğu açıktır.
Başkanlık sistemi adı altında karşımıza çıkarılan tek adam rejimi, Cumhuriyet’i ve kazanımlarını açık biçimde hedef almaktadır. Cumhuriyetin temel nitelikleri tartışmaya açılmakta, başta Öğretim Birliği ilkesi olmak üzere devrim yasaları çiğnenmekte, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda oluşturulan çağdaş bilim ve eğitim hedefi terk edilmekte, Türkiye, bir karanlığa doğru sürüklenmek istenmektedir.
Emperyalizme karşı verilen çetin mücadele sonucunda kazanılan bağımsızlık bilinciyle hareket ederek içinde yaşadığımız bu koşullarda, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğüne, bağımsızlığına Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılmasında hepimize önemli sorumluluklar düştüğünü asla unutmamalıyız.
Eğitim-İş, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Atatürk’e, O’nun devrim ve ilkelerine, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne, onun değerlerine ve kazanımlarına her şeye rağmen sahip çıkacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.” -Mehmet Durmaz-