Eğitim İş’ten 10 Ekim Katliamına Kınama

Eğitim İş’ten 10 Ekim Katliamına Kınama

Hatay Eğitim İş, 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da yaşanan patlama olayında 103 vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlatarak, saldırıyı kınadığını duyurdu. Hatay Eğitim İş Şube Başkanı Suat Sadış imzalı açıklamada şöyle denildi:
“Başkent’imizin göbeğinde ‘barış’ talebiyle bir araya gelen, çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu kitle, yapmak istediği miting öncesinde, Ortadoğu’nun şeriatçı kabusu IŞİD tarafından bombalı saldırıya uğradı. 103 yurttaşın can verdiği bu saldırı, birçok insanımızı da sakat bıraktı. Planlı bir miting olduğu halde, büyükşehirlerde düzenlenen tüm mitinglerin aksine, giriş-çıkış alanlarında arama yapılmamasıyla başlayan ihmal zinciri, yaralılar yerde yatarken polislerin gaz sıkması ve ambulansların geç gelmesiyle daha da unutulmaz hale geldi. 10 Ekim katliamı, güzide vatanımızı cihatçı güçlerin yolgeçen hanına çeviren, Ortadoğu’daki savaş bataklığına yanlış hesaplarla ve yanlış güçlere güvenerek giren AKP iktidarının ülkemize ödettirdiği en acı faturalardan biri oldu. 10 Ekim’de, sadece barış istediği için katledilen canları unutmayarak, bu zor zamanda doğru durmak, tüm ilerici kamuoyunun vazifesidir.
Eğitim-İş olarak, 10 Ekim Katliamı davasında adalet talebimizi yineliyor, yakınlarını kaybeden ailelerin hala taze olan acısını paylaşıyoruz.” -Cemil Yıldız-