Eğitim Sen 28 Yaşında

Eğitim Sen 28 Yaşında

Eğitim Sen Hatay Şube Başkanı Özgür Tıraş: “Eğitim Sen’in mücadelesi, ülkenin en zor dönemlerinde umudun, dayanışmanın, mücadelenin, inancın, direncin sembolü olmuştur.”

Öğretmen Sendikası Eğitim Sen’in Hatay Şubesi, kuruluşunun 28. yıldönümünü kutladı. Eğitim Sen kutlaması, Harbiye yolu üzerindeki Muhasebeciler Lokali salonunda gerçekleşti. Şiir ve müzik dinletisi ağırlıklı Eğitim Sen gecesinde, meslekte emekliye ayrılan eğitimcilere sendikanın Şükran Plaketi verildi.

Hatay Eğitim Sen’de plaket alan, mesleğin kıdemlileri şunlar:

Faiz Çiçek, Ali Mengüllü, Ataullah Hocaoğululları, Coşkun Çalışır, Zeynep Lale, Mehmet Uygun, Ali Yılmaz, Salih Zeki Çavuşoğulları.

Gecede konuşan Eğitim Sen Hatay Şube Başkanı Özgür Tıraş, özetle şöyle dedi:

“Eğitim Sen’in 28. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Eğitim Sen’in mücadelesi, 28 yıldan ibaret değildir. Kökleri yüz yıllık birikime uzanan, asırlık ulu çınarın tarihidir. Tek başına emek mücadelesi değil, aynı zamanda demokrasi ve barış mücadelesinin adı ve tarihidir. Ülkenin en zor dönemlerinde umudun, dayanışmanın, mücadelenin, inancın, direncin sembolü olmuştur. Kabus gibi çöken karanlığa karşı, aydınlık bir ülke mücadelesidir.

Bilimsel, demokratik, kamusal ve anadilinde eğitim mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğiz. Eğitim Sen güneşini, umudumuzu ve mücadelemizi birlikte daha da büyütmek inancıyla… Yaşasın Eğitim Sen, yaşasın sendikal mücadelemiz.” -Cemil Yıldız-