Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Sen’in bugünkü konuğu Mine Söğüt

Söyleşi ve İmza, Sendika

Söyleşi ve İmza, Sendika binasında 18.30’da…

Gazeteci, Yazar ve Edebiyatçı Mine Söğüt, bugün Hatay’a geliyor. İstanbul’da yaşayan Gazeteci-Yazar Mine Söğüt, bugün Hatay Eğitim Sen Şubesi’nde öğretmenlerle söyleşide bulunacak, kitaplarını imzalayacak. Eğitim Sen’in bugünkü etkinliği, edebiyatseverlere açık olacak.
MİNE SÖĞÜT KİMDİR?
1968 doğumlu, babası bir deniz subayı olan Mine Söğüt, ortaöğrenimini Kadıköy Kız Lisesi’nde tamamladığı 1985 yılında babasını kaybetti. Aynı yıl, İstanbul Üniversitesi Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne girdi. Gazeteciliğe, 1990 yılında Güneş Gazetesi’nde başladı. İnsan Hakları Servisi’nde muhabirlik yaptı. 1999 ile 2001 yıllarında Öküz Dergisi’nde yazdığı yazılarla tanındı. Profesyonel gazeteciliği bırakan Söğüt, 2001-2005 yılları arasında Cihangir Postası adlı yerel bir gazetenin gönüllü editörlüğünü yaptı.
Mine Söğüt’ün ilk kitabı, Adalet Cimcoz: Bir Yaşam Öyküsü Denemesi isimli biyografidir. İlk romanı olan “Beş Sevim Apartmanı – Rüya Tabirli Cin Peri Yalanlarından” sonra “Kırmızı Zaman” adlı ikinci romanı ve “Doğan Kardeş” adlı kitabı yayımlandı.
2006 yılında Pınar Kür’le yaptığı “Aşkın Sonu Cinayettir” adlı söyleşi kitabı, Everest Yayınları’ndan çıktı. 2007 yılında üçüncü romanı “Şahbaz’ın Harikulade Yılı 1979” yayınlandı. Karikatürist Bahadır Baruter ile evli olan Mine Söğüt, 7 Mayıs 2013’ten beri Cumhuriyet Gazetesi’nde köşe yazısı yazmaktadır. -Duygu Ertaş-