Eğitim Yılına Eğlenceli Giriş

Eğitim Yılına Eğlenceli Giriş
Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde SEUP projesi şenliklerle başladı

      Avrupa Birliği tarafından Türkiye’deki Mülteciler İçin Mali Yardım Fonu (FRIT) kapsamında finanse edilen ve Alman Kalkınma Bankası (KfW) tarafından Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile uygulanan Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi (SEUP) kapsamında,  2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde coşkunun eksik olmadığı açılış şenlikleri düzenlendi.

      Şenlikler kapsamında pilot okul Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, öğrencilerin yoğun rağbet ettiği halat çekme yarışması, voleybol karşılaşması, şişme tırmanma duvarı yarışması, şişme rodeo simülatörü, şut becerisi oyun parkı, canlı langırt oyun parkı etkinlikleri gerçekleştirildi.

      Keyifli faaliyetler ardından düzenlenen Antakya Medeniyetler Korosu konseri ve Levent Şahin konseri öğrencilerin coşkusuna coşku kattı.

      SEUP 2022 – 2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Şenlikleri ile, orta öğretim öğrencilerinin eğitim sistemine katılımının sağlanması, mesleki ve teknik eğitimin cazip hale getirilmesi, yeni eğitim öğretim yılına başlarken motivasyonlarının artırılması, öğrenci ve okul yönetimi arasında olumlu bağlar kurulması, özel sektör temsilcilerinin öğrencilerle bir araya gelmesi ve mesleki eğitim atölyelerinin tanıtımının yapılması hedeflendiği ifade edildi. -Haber/Mehmet ÖZGÜN-