Eğitimci, müzisyen Nafile’nin okul turları sürüyor

Eğitimci, müzisyen Nafile’nin okul turları sürüyor

“Benim Şehrim Benim Hikayem”

Eğitimci, Şair-Ozan Nebih Nafile, her fırsatta öğrencilere şiiri, türküyü, öyküyü sevdirmeye devam ediyor.

Davet edildiği okullarda, öğrencilerin okuma bilincinin arttırılması konusunda etkili sohbetlerde bulunan Antakyalı Eğitimci Müzisyen Nebih Nafile’nin son durağı, Çekmece Yılmaz Nurlu Ortaokulu oldu. Okul Müdür Yardımcısı ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Nurcan Oflazoğlu’nun daveti üzerine gerçekleşen etkinliğe dair Nebih Nafile’nin mesajı şöyle oldu:
“Sevgili öğrenciler, ‘Benim Şehrim Benim Hikayem’ başlığı altında, sizlerle bugün keyifli zamanlar geçireceğiz. Sıcak ilgilerinden dolayı, başta Okul Müdürü Mehmet Ali Otuzbir, Müdür Yardımcısı Nurcan Oflazoğlu’na, öğretmen arkadaşlarıma ve katılım sağlayan sizler, geleceğimizin güzel çocuklarına teşekkür ediyorum. Her şeyin başı okumak, hem de her fırsatta. Okuduğunu anlayan her birey, yapacaklarını daha iyi yapar. Hayaller kurun ve peşinden koşun. Benim de hayallerim vardı. Okumak, öğretmen olmak, kitap yazmak, müzik icra etmek… Hayallerim bitmedi. Ben de sizler gibi hayallerimin peşinden koşmaya devam ediyorum.”
Çocuk okurların keyifle okuyacağı sımsıcak hikayeler içeren, 9-12 yaş grubuna hitap eden, Koza Yayın Yöneticisi Dr. Özgün Karaca’nın yayına hazırlık sürecinde katkıda bulunduğu Bombili’nin Kedileri adlı kitabını etkinlik sonunda imzalayan Nebih Nafile, fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı. -cemil Yıldız-