Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğlenceli ve Öğretici Atölyeler Çocukları Bekliyor

Hatay’da çocukların sosyal uyumunu

Hatay’da çocukların sosyal uyumunu güçlendirmek ve gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi ve UNICEF iş birliğiyle kurulan Hatay Çocuk Kulübü, birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinliklerle çocuklara keyifli zamanlar geçirme imkânı sunuyor.

İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyete geçirilen Hatay Çocuk Kulübü, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için çeşitli atölye ve etkinlikler düzenliyor. HBB Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikler arasında Fen ve Doğa etkinliği ile çocukların merak duygusunu ve keşfetme isteğini proje ve deneylerle desteklemek, Geri Dönüşüm Atölyesi ile çevre dostu malzemeler kullanarak sanat eserleri yaratmaya teşvik etmek ve Dışavurumcu Sanat Atölyesi’nde çocukların kendilerini belirli bir tema içerisinde yansıtmaları gibi etkinlikler bulunuyor.

13-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklerde, çocuklar ritim-müzik-oyun, psikodrama, işaret dili, masal terapi ve el işi becerileri gibi farklı alanlarda atölye çalışmalarına katılarak yeni yetenekler kazanacaklar.

Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, çocukların geleceğe daha hazırlıklı ve donanımlı adımlar atmalarına destek olmak için bu tür projelerin düzenli olarak devam edeceğini belirtti. – İlyas Yiğit-