Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EGM Açıkladı:

Reyhanlı Katliamı Talimatını Veren

Reyhanlı Katliamı Talimatını Veren Kişi Yakalandı

Emniyet Genel müdürlüğü, bundan 9 yıl önce ilimiz Reyhanlı ilçesinde 53 yurttaşımızın can vermesiyle sonuçlanan bombalı saldırının talimatını verdiği iddiasıyla, ABD’de tutuklu bulunan kişinin Türkiye’ye getirildiğini duyurdu.
Emniyet Genel Müdürlüğü, dün sabah konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Reyhanlı’da, 2013’te 53 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırılarının planlayıcısı Yusuf Nazik’in ifadelerinde, ‘saldırının talimatını aldım’ dediği, Amerika Birleşik Devletleri’nde tutuklu bulunan uyuşturucu baronu Memet Gezer, Türkiye’ye getirildi.
Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, uyuşturucu baronu Memet Gezer’in ABD’de bulunduğunun tespit edilmesi üzerine, Interpol Europol Daire Başkanlığı’nca gerekli çalışmalar yapılarak, ABD’li yetkililer ile temasların ardından, sınır dışı edilmesi hususunda mutabık kalındı. ABD’li görevliler refakatinde Türkiye’ye getirilen şahıs, sorgulanmak üzere, Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü görevlilerince İstanbul Havalimanı’ndan teslim alındı.
9 Mayıs 1967 Antakya doğumlu olan Memet Gezer, ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama’ suçundan kırmızı bültenle uluslararası düzeyde, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ ve ‘devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma’ gibi muhtelif 17 suçtan ise ulusal düzeyde aranıyordu.”
-Cemil Yıldız-