Ek göstergeleri 3600 yapacağız

Ek göstergeleri  3600 yapacağız

“İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz” diyen CHP İl Başkanı Ramiz Parlar, BŞB taş binası önünde “Polis, Öğretmen, Hemşire ve Din Görevlilerini” ilgilendiren bir açıklama yaptı.

CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, dün sürpriz bir şekilde, köprübaşındaki Hatay Büyükşehir Belediyesi (BŞB) taş binası önünde yaptığı basın açıklamasında, hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Partili Büyükşehir Belediye Başkanlarının Hatay ziyareti ve görüşmeleriyle ilgili bilgi verdi, hem de polis, hemşire din görevlileri ile öğretmenlere hükümetin söz verip de yerine getirmediği, emeklilikte 3600 ek göstergeyi vereceklerini bildirdi.
Parlar, BŞB binası önünde bazı STK temsilcileriyle birlikte düzenlediği toplantıda, Türkiye’nin her yerinde iktidar tarafından 24 Haziran seçimleri öncesinde söz verilen, ancak bugüne kadar hiçbir bir adım atılmayan bir vaadi, bir sözü, gerçekleştirilmeyen bir müjdeyi dile getirmek için toplandıklarını bildirdi.
CHP İl Başkanı Parlar, şöyle dedi:
“AKP’nin seçim beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafla taahhüt ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili olarak, genel seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadı. Milyonlarca memur, artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildi. Hemen her kesimde olduğu gibi, 3600 ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurumuz da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldı.
Kendi döneminde, Londra’daki bir avuç tefeciye 191 milyar dolar faiz ödeyen iktidar, gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor? Bu yılın sadece ilk 8 ayında, ballı müteahhitlere 20 milyar TL’ye yakın garanti ödemesi yapan iktidar, 3600 ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor?
Her yıl 3600 ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor. Milyonlarca memur, 3600 Ek gösterge hakkı için Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını bekliyor.
İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen; Öğretmenlerimizin, tüm sağlık çalışanlarımızın, polislerimizin, din görevlilerimizin, infaz koruma memurlarımızın 3600 ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz. İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz.” -Cemil Yıldız-