Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,73 / Satış: 9,77
€ EURO → Alış: 11,32 / Satış: 11,37

Ekin Eğitim kurumlarından YKS başarıları …

Ekin Eğitim kurumlarından YKS başarıları …
  • 30.07.2020
  • 2.716 kez okundu

AYT’de İki Türkiye Birinciliği

Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu adına açıklama yapan David Çağan, YKS’de önemli başarı elde ettiklerini, Alan Yeterlilik Testinde (AYT) iki Türkiye birinciliği elde ettiklerini söyledi.
2020 YKS’ye 2 milyon 400 binin üzerinde öğrencinin katıldığını, böylesine zorlu bir sınavda Ekin öğrencilerinin aldıkları puanlarla yüksek düzeyde dereceler elde ettiğini söyleyen Çağan, “Öncelikle Hasan Can Yeral ve Süleyman Doran adlı öğrencilerimiz Alan Yeterlilik (AYT) testinde ki soruların tamamını doğru cevaplayarak Türkiye Birinciliği elde etmişlerdir. Bununla beraber yüzlerce öğrencimiz üst düzey fakülte ve bölümlere yerleşebilecek yüksek puanlar almışlardır” dedi.
Çağan, elde edilen diğer başarıları da şöyle sıraladı: “ÖSYM’nin açıkladığı YKS sonuçlarına göre; Sayısal Puan Türünde; İlk 1000’de 3 öğrencimiz, İlk 3000’de 8 öğrencimiz, İlk 5000’de 16 öğrencimiz, İlk 20000’de 57 öğrencimiz; Türkçe-Matematik Puan Türünde; İlk 5000’de 2 öğrencimiz, İlk 20000’de 16 öğrencimiz; İlk 10000’de 34 öğrencimiz, İlk 50000’de 32 öğrencimiz yer almıştır. Alınan bu sonuçlara göre Ekin Eğitim Kurumlarından 57 öğrencimiz Tıp Fakültelerine, 18 öğrencimiz Diş Hekimliği Fakültelerine, 89 öğrencimiz Yüksek Mühendisliklere , 24 öğrencimiz Hukuk Fakültelerine ve daha yüzlerce öğrencimiz değişik fakülte ve bölümlere yerleşebilecek puanlar almışlardır. Ekin bu sonuçlarla toplam öğrencisinin %98.9 ‘unu başarıya ulaştırmıştır.
Ekin Rehberlik Servisi Profesyonel bir çalışma yaparak öğrencilerin doğru tercih yapabilmeleri için gerekli tüm hazırlıkları tamamlamıştır. Bugünden itibaren tüm veli ve öğrencileri kurumumuza bekliyoruz. Resmi başvuru tarihleri 6 ile 14 Ağustos arasında yapılacaktır. Öğrenciler mutlaka uzman ve deneyimli rehber öğretmenlerden yardım alarak tercih yapmalılardır.”
Çağan, Ekin öğrencilerinin bu üstün başarıya ulaşmalarını sağlayan Ekin’in tüm idarecilerine, öğretmenlerine, çalışanlarına ve özellikle kendilerine güvenen velilere teşekkürlerini iletti, öğrencilerine ileri ki öğrenim hayatlarında başarıların devamını diledi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ