Ekmek Zammı Kapıda

Ekmek Zammı Kapıda

Maliyetlerin sürekli artmasından dert yanan fırıncılardan, kendi mağduriyetlerini giderecek, vatandaşı kızdıracak hamle…

      Son süreçte artan maliyetlerden dert yanan, mağduriyetlerini sık sık dile getiren ilimiz genelindeki fırıncıların, ekmeğe bir zam daha yapma kararı aldığı öğrenildi.

      Buna göre, günümüzde 2.75 TL’den satılan 200 gram ekmeğin yeni tarife ile 5 TL’den satışa sunulması için çalışmalar yapıldığı bildirildi. Alınan bilgiye göre, fırıncıların, ekmek fiyatının 5.00 lira olması için talepte bulunduğu ve bunun da görüşüleceği ifade edildi. Söz konusu zam kararının onaylanması durumunda, yeni ekmek fiyatlarının en kısa süre içinde geçerli olması bekleniyor.

      Bilindiği üzere ilimizde 200 gram ekmek, Ekim 2020 tarihinde1.50 TL’den, Kasım 2021 tarihinde 2.25 TL’den, Mart 2022’de 2.75 TL’den satılmaya başlandı.

      Yeni zam kararı ile birlikte, vatandaş, “yiyeceğimiz bir ekmek kalmıştı ona da sürekli zam geliyor” deyip sitemde bulunurken,  fırıncılar maliyetlerin çok arttığını, mağdur olduklarını söyledi ve  yeni zammın kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

      Mehmet ÖZGÜN