Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

El Bağdadi ile irtibatlılar

DEAŞ lideri El Bağdadi’den

DEAŞ lideri El Bağdadi’den aldığı talimatla eylem yapan, yaptıran terörist M.E. Burdur’da yakalandı. Soruşturmada, M.E.’ye bağlı 6 terörist, yılbaşı sabahı Hatay’da yakalandı.

Jandarma istihbaratının Burdur’da ele geçirdiği DEAŞ’lı teröristin, ilimize eylem yaptırmak üzere gönderdiği 6 şüpheli, yılbaşı sabahı gerçekleşen bir operasyonla kıskıvrak yakalandı. Burdur ve Hatay’da yapılan operasyonda eylem hazırlığında olduğu değerlendirilen, terör örgütü DEAŞ üyesi, 1’i Burdur ve 6’sı Hatay’da olmak üzere, toplam 7 şüpheli yakalandı.
Alınan bilgiye göre, Jandarma İstihbarat Komutanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde, Burdur ve Hatay İl Jandarma Komutanlıkları tarafından, terör örgütlerinin yılbaşı kutlamaları sırasında yapabilecekleri muhtemel eylemlerin önlenmesi maksadıyla bir çalışma başlatıldı. Bu kapsamda yapılan operasyonda, DEAŞ’ın sözde üst düzey yöneticilerinden M.E. Burdur’da yakalandı. Bu kişiye bağlı olarak takip edilen örgüt üyeleri Y.A., H.A., M.A., F.E., H.A.K. ve A.B. ise Hatay’da gözaltına alındı.
Jandarma İstihbarat, Hatay ve Burdur İl Jandarma Komutanlıklarınca şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ele geçirilen malzeme ve dijital materyallerden yola çıkarak, soruşturma derinleştirildi. Şüphelilerin, yılbaşı ve öncesinde güvenlik güçlerine, halkın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezlerine, eğlence yerlerine yılbaşı kutlaması nedeniyle kilise ve mabetlere yönelik eylem düzenleyebileceği belirlendi.
-BAĞDADİ’DEN EMİR ALIYORDU-
DEAŞ’ın sözde üst düzey yöneticisi olduğu belirtilen M.E.’nin, 2013-2017 yılları arasında örgüt elebaşı Ebubekir el-Bağdadi’den direkt emirler aldığı, örgüt içerisindeki çocukların eğitimlerinden sorumlu olduğu, eğittiği çocuklardan görüşlerine uymayanları infaz ettirdiği, DEAŞ’lı çocukların eğitimleri için özel bir ekip kurduğu ve örgüt propagandası için video yayımlandığı, Bağdadi’nin öldürülmesinden dolayı Türkiye’de intikam eylemi yapmayı planladığı tespit edildi. -Cemil Yıldız-