Elektrik Mühendisliği…

Elektrik Mühendisliği…

İSTE’de Yeni Lisansüstü Programı

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı açıldı.

2022- 2023 Eğitim-Öğretim Yılı itibariyle mevcut akademik birimlerine bir yenisini daha ekleyen İSTE, mühendislik alanına büyük katkılar sağlayabilecek yeni bir lisansüstü programı üniversiteye kazandırdı. Böylece, 2020 Eylül ayından bu yana İSTE’de 9 yeni lisansüstü programda öğrenci kabulüne başlanmış oldu. Türkiye’nin en genç ve sayılı teknik üniversitelerinden biri olan İSTE, mevcut lisansüstü programlara yenilerini ekleyerek hem nitelikli akademisyenler yetişmesine katkı sağlamayı hem de sektörün donanımlı personel ihtiyacına cevap verebilmeyi amaçlıyor.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Üniversitemizin, bölgemizin ve ülkemizin ihtiyaçlarına paralel olarak birbiriyle uyumlu olarak açtığımız yeni program ve bölümler, İSTE’nin ulusal ve uluslararası arenadaki gücünü arttırmayı hedeflemektedir. Mezun ettiğimiz her öğrencinin en donanımlı biçimde yetişmesi için emek harcayan tüm hocalarımıza ve idari personelimize, şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum.

Kurulması için YÖK’e yapılan başvurusu olumlu sonuçlanan Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı, İSTE’de bilimi keşfetme ve üretme zincirinin yeni bir halkası olacak. İSTE’ye, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun.” -Haber/Mehmet Durmaz-