Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elektrik Sorununa Lütfü Savaş’tan Eleştiri

Önceki dönem Hatay Büyükşehir

Önceki dönem Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, prefabrik çarşılarda esnafa haber verilmeden elektriklerinin kesilmesine tepki gösterdi. Savaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, esnafın nasıl hayata tutunup ayağa kalkacağını sordu.
Savaş, Hatay’da konteyner iş yerlerinde elektrik ve su parası ödenmeyeceğinin söylendiğini ancak elektrik sayaçlarının takılmaya başlandığını belirtti. Açıklamasında, “Depremden en çok mağdur olan Hatay’da konteyner iş yerlerinde elektrik ve su parası ödemeyeceksiniz denildi. Ancak konteynerlere elektrik sayaçları takılmaya başlandı. Esnafın kullandığı kredi faizi %0.75’den %2.9’a çıkarıldı ve kredinin geri ödeme süresi beş yıldan üç yıla indirildi. Hatay esnafı nasıl hayata tutunup ayağa kalkacak? Hatay ticareti ve ekonomisi nasıl düzelecek?” ifadelerini kullandı.
Lütfü Savaş, hükümetin seçim öncesi verdiği vaatlere de değinerek, “Oy isterken insanlarımıza her şeyin daha iyi olacağını söyleyen iktidar, seçim sonrasında herkesi kaderi ile baş başa bırakıp, ‘ne haliniz varsa görün’ mü diyor? Tahminim kibarca kısmetinizi başka şehirde arayın, Hatay’ı terk edin diyor,” dedi.
Savaş ayrıca, Hatay’ın tarihi ve coğrafi cazibesine vurgu yaparak, “Hiç kimse merak etmesin, Hatay coğrafyası geçmiş tarihten çok daha cazip konumda. Geleni ve burayı yurt edinmek isteyeni gün geçtikçe artıyor,” şeklinde konuştu. – Yusuf Cemil Karaçay-