Eleştirebiliriz, ama malzeme olmamalı…

Eleştirebiliriz, ama malzeme olmamalı…

İYİ Parti İl Başkanı Şefik Çirkin’den Hatayspor duyarlılığı:

İYİ Parti İl Başkanı A.Şefik Çirkin, sivil toplum kuruluşlarının, yerel yönetimleri hizmetlerdeki eksikleri ya da yanlışları nedeniyle eleştirilebileceklerini, ancak bu eleştirilere Hatayspor’un malzeme yapılmaması gerektiği uyarısını yaptı.
İYİ Parti İl Başkanı Şefik Çirkin, “sporun siyasete alet edilmemesi” şeklindeki paylaşımında şunları kaydetti:
“STK temsilcileri, temsil ettikleri kurumların sorunları ile ilgili elbette ki siyasi partilere çağrıda bulunabilirler, eleştirebilirler, çözüm önerilerini sunabilirler. Hatta toplumun ortak sorunları ile de tavır koyup, yine öneride bulunabilirler. Belediyeler de bu eleştirilerden muaf değildir. Gerek Büyükşehir Belediyesi (BŞB) ve gerekse ilçe belediyeleri de, böyle bir eleştiri geldiğinde kendini savunacak, ihmalleri söz konusu ise gereğini yapacaktır, yapmalıdır da.
Ancak, BŞB ile sorunların alet edilemeyeceği bir kurum varsa, o da ilimizin incisi Atakaş Hatayspor’dur. Hatayspor, sıkıntılı pandemi günlerinde adeta tek tesellimiz olmuş, bir çok hafta yüzümüzü güldürmüştür,
gururumuz olmuştur. Bunda; sporcusundan malzemecisine, yöneticisinden BŞB Başkanı Lütfü Savaş’a kadar herkesin emeği söz konusudur.
Dikkat edilirse, taraftarlar da, alınan kötü sonuçlarda dahi takımı incitmemeye özen göstermiştir ve bu çok önemlidir. Eleştirilebilir de elbette, ancak malzeme yapılmamalıdır. Spor adamları, zaten zaman zaman en tabi hakları olarak bunu yapmaktadırlar.
Esasen STK’lar ile belediyeler, daimi işbirliğiyle hareket etmelidir, ki şehre bir fayda olsun. Eğer bu alanda bir eleştiri olur da haklı görürsek, o zaman da STK’lardan yana oluruz, gerekirse aracı da oluruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Sanırım, muradımızın ne olduğunu ifade ettik. Şimdilik bu kadarını yeterli görüyoruz. Herkese en derin saygı ve sevgilerimizle.”
-Cemil Yıldız-