Eleştiriler Samandağ Belediyesine

Eleştiriler Samandağ Belediyesine

Kuşalanı okul yolu çukurlarla, su gölcükleriyle dolu…

Samandağ ilçesinin en büyük yerleşim birimlerinden olan Kuşalanı Mahallesi’nde okula giden yolda, içi su dolu büyük çukurlar var!

Samandağ-Kuşalanı Mahallesi’nde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise bulunan okul bölgesine gidebilmek için kullanılan bozuk yol, mahalle sakinlerini isyan ettirdi.

Uzun yıllardır birçok eksiği bulunan ve vatandaşların sabırla çözülmesi için beklediği Kuşalanı Mahallesi’nde günde yaklaşık 2000 öğrenci, çok sayıda veli ve öğretmenin gerek yaya ve gerekse araçla kullandığı yolun durumu içler acısı. Özellikle yağan yağmurlarla daha da kullanılamaz hale gelerek okula giden öğrencileri mağdur eden yol, uzun süredir yapılmayı bekliyor.

Bölge sakinleri, konuyu mahalle muhtarına defalarca aktardıklarını, Samandağ Belediyesi’ne de sorunla ilgili taleplerini ilettiklerini kaydederek, “Defalarca söz verdiler, ‘yapacağız’ dediler. Gelip çukurlara bir kepçe moloz döküp gittiler. Biz, geçici çözüm istemiyoruz” dediler.

SESİMİZİ DUYUN

Kuşalanı’nda, çukurlu yollar üzerinde evi olan bir yurttaş, yolun, 4 okula da giden 2000’in üzerinde öğrenci tarafından kullanılmak zorunda olduğunu kaydederek, şöyle dedi:

“Ne yaya geçebiliyoruz ne de arabayla geçebiliyoruz. Berbat bir halde. Hiç kimse düşünmüyor. Yetkililerden, bu yolu en kısa zamanda yaparak hizmet vermelerini rica ediyoruz.”

Çocuğunu okula götürüp getirmekte olan duyarlı bir kadın vatandaş da mahallenin çok fazla sorunu olduğunu, ihtiyaçlarının çok büyük olduğunu belirterek “Burası, dört okulumuzun tek yolu. En kısa zamanda yetkililerin yapmasını rica ediyoruz. Lütfen görülsün, duyulsun. Sesimizi duyun” dedi.

5-6 AYDAN BERİ BEKLİYORUZ

Söylenecek çok şey olduğunu ifade eden bir başka vatandaş ise “Hiçbir altyapı, hiçbir yol doğru dürüst yapılmamış. Ne içme suyu, hiçbir şey yapılmıyor. Vergiler alınıyor, ama basit bir okul yolunu bile yapmıyorlar. Buna itirazımız var. 5-6 aydan beri bekliyoruz, hiçbir gelişme yok. Yetkililerden yapmalarını rica ediyoruz.” dedi.

Dere kenarında olan yolun korkuluk olmaması yüzünden güvenli olmadığını ve aşırı yağmurda temizlenmeyen derenin, yolu ulaşım dışı bıraktığını söyleyen bir başka duyarlı vatandaş da çukurlarla kaplı yolun okula gitmek için tek yol olduğunu kaydederek, acilen yapılmasını istedi. -Haber/Cemil Yıldız-