Eli Kanlı Terörist Yakalandı

Eli Kanlı Terörist Yakalandı

İstanbul İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin ölmesi, 81 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırının eylemcisi, aynı gece yarısı kıskıvrak yakalandı. Emniyet Genel Müdürlüğü, Beyoğlu’ndaki terör saldırısını gerçekleştiren zanlının fotoğrafını paylaştı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, İstiklal Caddesi’ndeki saldırıyla ilgili olarak, saldırganın, PKK-PYD-YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirilen, Suriye uyruklu Ahlam Albasir olduğunu açıkladı. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube birimleri, saatler süren çalışmaların ardından, kadının kullandığı araçları ve gittiği adresi tespit etti. Belirlenen adrese, Özel Hareket Polisi ve TEM Operasyon Timi eşliğinde girildi. TEM Polisi, şüpheli kadını kıskıvrak yakalamayı başardı. Ayrıca kadına yardım ve yataklık eden 46 kişi de gözaltına alındı. Yapılan aramalarda 1 tabanca, çok sayıda mermi, bir miktar döviz, altın ve Türk Lirası bulundu. Adreste, bomba bulmak için eğitilmiş bir dedektör köpek de kullanıldı.

Gözaltına alınan kadın terörist ve diğer şüpheliler, İstanbul Emniyeti’ne getirildi. Şüphelinin kimliği ve uyruğu hakkında henüz bilgi verilmedi. -Haber/Cemil Yıldız-