Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elif 17 Nisan’a Hazır

Antakyalı Milli Satranççı Elif

Antakyalı Milli Satranççı Elif Zeren Yıldız, 17 Nisan’da Antalya’daki Dünya Satranç Şampiyonası’nda ilimizi ve ülkemizi temsil edecek.

İlimiz Milli Satranç Sporcusu Elif Zeren Yıldız, bu ayın ortasında Antalya’da düzenlenecek olan Dünya Satranç Şampiyonası’nda Milli Takım bünyesinde ilimizi ve ülkemizi temsil edecek. İki yıl önce Karadağ’da düzenlenen Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda 9 yaş kategorisinde şampiyonluk kazanan Elif Zeren Yıldız, Antalya’daki yarışmalarda da Milli Takım havuzuna girmeyi başardı. Elif Zeren Yıldız, Matematik Öğretmeni bir anne ile babanın kızı.
Hafta başında Elif ile okuduğu Okulun Müdür ve Öğretmenleri, birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan’ı ziyaret etti. 2 Nisan Salı günü gerçekleşen ziyarette; Okul Müdürü, Öğretmenler ve Türkiye Satranç Şampiyonu öğrenci Elif Zeren Yıldız ile sohbet eden İlçe Müdürü Gülistan, Elif’in, 11 yaş Türkiye Satranç Şampiyonu olarak, 17 Nisan 2019 tarihinde Antalya’da yapılacak Dünya Satranç Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edeceğini söyledi.
Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Gülistan, “Elif Zeren Yıldız adlı milli sporcu şampiyon öğrencimizi, Öğretmenlerini, Okul Müdürünü ve ailesini tebrik ederek, Dünya Şampiyonası’nda da başarılar dilerim” dileğinde bulundu. -Yusuf Cemil Karaçay-