Emek Hırsızı Hakemler…

Emek Hırsızı Hakemler…

Sarper Barış Kaya Ve Engin Erdem…
Bir takımın kaderiyle ancak böyle oynanabilirdi!

Biri Antalya bölgesi hakemi Sarper Barış Kaya, diğeri Ankara bölgesi yardımcı hakemi Engin Erdem…
Hatayspor’un galibiyetini engellemek için ellerinden ne geliyorsa çekinmeden yaptılar. Orta Hakem, futbol kurallarında yeri olmayacak şekilde yardımcı hakeme itirazda 1 kişiye sarı kart göstermesi gerekirken, aynı anda 2 futbolcuya sarı kart cezası yanı sıra teknik direktörü de tribünlere göndermesi maçı çığırından çıkardı. Birkaç dakika sonra da, Yılmaz’ın rakibiyle ikili mücadelesini sarı kart, dolaysıyla 2 sarı kartla kırmızı kartla cezalandıran Hakem Sarper Barış Kaya, oyunun son 19-20 dakikasında Hatayspor’un kanatlarını etkisiz hale getirme yönündeki isteğine de erişti!
Hatayspor’un mutlak gol pozisyonlarını kaçırdığı ve her an golle burun buruna geldiği maçta takımımız oyunda eksik kalınca da üstünlüğü rakibine kaptırdı ve rakibinin oyununa mahkum oynamak zorunda kaldı. Kıdemli yardımcı Engin Erdem de, Menemenspor’un yüzde yüz ofsayt 2-3 pozisyonunda bayrak kaldırmayarak, maçı çığırından çıkarmak isteyen orta hakeme ‘bu anlamda Hatayspor’u mağdur ederek’ yardımcı olmayı ihmal etmedi.
Tarafsız bir gözle yorumlandığında, Antalya Bölgesi Hakemi Sarper Barış Kaya ile yardımcısı Engin Erdem, Hatayspor’un emeğine saygısızlık etti, tecavüz etti. Binlerce taraftar galibiyet için, sevinmek içini tribünlere koşmuştu, yazık ettiler. -Cemil Yıldız-