Emel Korkmaz hazır…

Emel Korkmaz hazır…

Peki, siz hazır mısınız?

Yaklaşan İstanbul Maratonu’nda, ALİKEV ve Vakıf kanalıyla eğitim hayatları desteklenecek ‘burs ihtiyaçlı’ gençler için koşmaya hazırlanan Anne Emel Korkmaz için çağrı, Ağabey Av. Gürkan Korkmaz’dan geldi.

Gezi sürecinde yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz adına kurulan ALİKEV’in, eğitim başlığında gençlere ‘burs’ desteği sağlayan misyonu, ‘yardım amaçlı’ gerçekleşen koşulara da yansıyor. Bu koşuların son adresi, 3 Kasım’daki İstanbul Maratonu olacak. Bu konuda kısa bir açıklama yapan ALİKEV Yöneticilerinden Av. Gürkan Korkmaz, Anne Emel Korkmaz’ın Maraton kapsamında koşacak isimler arasında olduğunu söylerken, destek vermek isteyeceklere şu çağrıyı yaptı:
“Şu fotoğrafa iyi bakın. İyi bakın. Çünkü bu koşan kadın, 50 yaşında. Dahası, bu kadının 19 yaşındaki bir oğlu dövülerek, evet dövülerek, tekmeyle, yumrukla öldürüldü! Şimdi o gencin, Ali İsmail Korkmaz’ın annesi ne mi yapıyor? Karalar bağlayıp yas tutmuyor. Oğlunun hayallerinin peşinde koşuyor! Öğretmen olup, aydınlık gençler yetiştirme fırsatı bulamayan oğlu adına kendisinin çabalayıp kurduğu Ali İsmail Korkmaz Vakfı ile öğrencilere burs veriyor. Hem de öyle 3-5 öğrenci de değil, tamı tamına 200 öğrenci.
Bu kadına iyi bakın, iyi bakın. Çünkü bu kadın umudun simgesidir! Biz, annemle ve umuda inanan 200’e yakın koşucu ile 3 Kasım’da İstanbul Maratonunda koşuyoruz. Gelin, kampanyaya destek olun, daha çok gence umut olalım, karanlığı delen daha büyük bir ışık olalım. Bağışın alt ya da üst sınırı yok. 10 TL bağış yapabileceğiniz gibi, bir öğrencinin 1 yıllık bursu olan 3.000 TL de bağış yapabilirsiniz!”
Destek olmak isteyenler için, adres, Emel Korkmaz Kampanya Linki… -Cemil Yıldız-